نحوه نگهداری سیر تازه به روشهای مختلف

0
200

نحوه نگهداری سیر تازه به روشهای مختلف

سیر یک گیاه دارویی است که از نظر طعم به طعم پیاز خوراکی نزدیک است. این ماده به روش‌های گوناگونی در آشپزی و گاهی نیز در مصارف پزشکی استفاده می‌شود. سیر تازه می‌تواند در میوه‌فروشی و یا باغچه شما وجود داشته باشد. فرقی نمی‌کند که آن را بخرید یا خودتان آن را پرورش دهید، شما می‌توانید با یادگیری صحیح نحوه نگهداری سیر تازه برای مدت بیشتری آن را نگه دارید. راهنمای زیر به شما کمک می‌کند تا سیر‌های تازه خود را نگهداری کنید.

نگهداری سیر تازه

سیر تازه و سفت را بخرید یا برداشت کنید. هرچقدر سیر تازه‌تر باشد، بیشتر می‌ماند. سیر باید سفت باشد و پوست خشک و نازک داشته باشد و جوانه نزده باشد. سیرهای نرم درواقع سیرهایی هستند که بیش از حد رسیده‌اند و به مدت طولانی دوام نمی‌آورند. از سیرهای چروکیده و یا سیرهایی که در یخچال مغازه قرار دارند نیز پرهیز کنید.

پیش از ذخیره کردن سیرها، آنها را خشک کنید. خشک کردن سیرها باعث می‌شود که عطر و طعم سیر بیشتر و غلیظ‌تر شود. سیرهایی که به تازگی چیده‌اید را بشویید و آنها را به مدت یک هفته در یک محل تاریک و بدون رطوبت خشک کنید. شما می‌توانید برای خشک کردن سیر آنها را از ساقه آویزان کنید.

نگهداری سیر تازه

سیر را در دمای اتاق نگه‌داری کنید. بسیاری از افراد این اشتباه را می‌کنند و سیر را در یخچال نگهداری می‌کنند اما درواقع سیر بهترین شرایط را در یک دمای اتاق خنک با دمای حدود ۱۶ درجه سانتی‌گراد خواهدداشت. قرار دادن سیر در یخچال کار خوبی نیست زیرا باعث فاسد شدن سیر می‌شود. این کار باعث می‌شود رطوبت به سیر اضافه شود و می‌تواند باعث رشد کپک شود.

اگر سیر تازه را خرد کرده‌اید یا رنده کرده‌اید، می‌توانید آنها را به مدت کوتاهی در یک محفظه در بسته در یخچال نگهداری کنید اما باید تا جایی که ممکن است زود از آنها استفاده کنید.

فریز کردن سیر توصیه نمی‌شود زیرا طعم سیر را تغییر می‌دهد.

سیر را در محلی با چرخش هوای خوب قرار دهید. نگهداری سیر در چنین محلی به سیر اجازه «تنفس» می‌دهد و عمر آن را طولانی‌تر می‌کند. سیر را می‌توانید در یک سبد، یک کاسه کوچک با سوراخ تهویه و یا حتی یک پاکت کاغذی نگهداری کنید.

سیر را در پاکت‌های پلاستیکی یا ظروف در بسته نگهداری نکنید. این کار می‌تواند باعث ایجاد کپک و جوانه زدن شود.

سیر تازه را در محل تاریک و خشک نگهداری کنید. کابینت آشپزخانه و یا یک گوشه تاریک در آشپزخانه محل مناسبی است. سیر را از نور خورشید و رطوبت دور نگه دارید تا سیر جوانه نزند.

زمانیکه سیر را از هم باز کردید، به‌سرعت آن را مصرف کنید. پس از شکستن بوته سیر از هم و جدا کردن پوست، طول عمر سیر کوتاه می‌شود.

پوست کندن و نگهداری سیر تازه

اگر سیر شروع به نرم شدن کرد و یا جوانه‌های کوچکی از وسط آن شروع به سبز شدن کرد، زمان آن رسیده که سیر را دور بیندازید.

بوته سیری که از هم جدا نشده باشد را می‌توان در صورت نگهداری مناسب تا ۸ هفته استفاده کرد. بوته‌های سیری که پوست آنها جدا شده را بین ۳ تا ۱۰ روز می‌توان نگهداری کرد.

در نظر داشته باشید که نگهداری «سیر فصل جدید» از سیر معمولی متفاوت است. سیر خانگی فصل جدید باید پس از برداشت مستقیماً در یخچال نگهداری شود.

این سیر که به سیر جوان نیز معروف است در اوایل تابستان برداشت می‌شود و یک طعم ملایم دارد. این سیر را لازم نیست خشک کنید و می‌توان تا یک هفته آن را در یخچال نگه داشت.

این نوع سیر طعمی ملایم‌تر نسبت به سیر معمولی دارد و می‌تواند بجای پیاز و تره‌فرنگی در غذا استفاده شود.

نگهداری سیر تازه برای طولانی مدت

سیر را فریز کنید. اگرچه برخی از افراد با فریز کردن سیر مخالف هستند زیرا عطر و طعم آن را تغییر می‌دهد، اما فریز کردن می‌تواند گزینه خوبی برای افرادی باشد که زیاد سیر مصرف نمی‌کنند یا باقیمانده بوته سیر خود را نمی‌خواهند دور بریزند. می‌توانید سیر را به یکی از دو روش زیر فریز کنید:

می‌توانید سیر را با پوست در یک پلاستیک یا فویل آلومینیومی یا پاکت فریزر قرار داده و آنها را در فریزر قرار دهید. هر زمان که به سیر نیاز داشتید می‌توانید حبه‌های سیر را از فریزر خارج کنید.

همچنین می‌توانید پوست سیر را بکنید، آن را خرد کنید و در یک پاکت فریزر قرار دهید. اگر بعد از یخ زدن سیرها به یکدیگر بچسبند، می‌توانید هر مقدار سیر که نیاز داشتید، رنده کنید.

برای نگهداری سیر تازه می توانید را در روغن قرار دهید. بحث‌های زیادی راجع به نگهداری از سیر تازه در روغن وجود دارد زیرا نگهداری سیر روغنی در دمای اتاق با رشد باکتری کلستریدیوم بوتولینوم ارتباط دارد که می‌تواند باعث بیماری مرگباری به‌نام بوتولیسم شود. با این حال، اگر سیر روغنی در فریزر نگهداری شود، خطر ایجاد این باکتری از بین می‌رود. برای نگهداری ایمن سیر در روغن این کارها را انجام دهید:

می‌توانید پوست هر کدام از سیرها را بکنید و کل آنها را در یک بطری شیشه‌ای یا محفظه پلاستیکی روغن غوطه‌ور کنید. درب محفظه یا بطری را محکم ببندید و آن را مستقیماً در فریزر قرار دهید. زمانیکه به سیر نیاز داشتید با قاشق آن را خارج کنید.

نگهداری سیر تازه در روغن

همچنین می‌توانید پوره‌ای از سیر و روغن زیتون درست کنید. می‌توانید این کار را با مخلوط کردن یک پیمانه سیر پوست گرفته با دو پیمانه روغن زیتون در مخلوط‌کن یا غذاساز انجام دهید. پوره را به محفظه مخصوص فریزر انتقال دهید و در فریزر قرار دهید. این روش برای آشپزی بسیار مناسب است زیرا روغن از فریز شدن پوره جلوگیری می‌کند و مستقیم می‌توان آن را از فریزر خارج کرده و به تابه انتقال دهیم.

سیر را در سرکه قرار دهید. سیرهای پوست‌کنده را می‌توان با سرکه ترشی اندخته و در یخچال تا ۴ ماه نگهداری کرد. می‌توانید از سرکه سفید نیز استفاده کنید. برای نگهداری سیر با این روش، یک بطری شیشه‌ای را با سیرهای پوست‌کنده پر کنید و سپس سرکه مدنظر خود را درون آن بریزید تا جایی که فضای در دسترس را پر کند. درب بطری را محکم ببندید و آن را در یخچال قرار دهید.

برای اضافه کردن طعم بیشتر به ترشی می‌توانید یک قاشق نمک را همراه با هر گیاه معطر خشک‌شده دیگر مانند فلفل قرمز، اورگانو، رزماری یا برگ بو به بطری اضافه کنید. بطری را به‌خوبی تکان دهید تا محتوای آن خوب مخلوط شود.

اگرچه ترشی سیر تا چهار ماه در یخچال باقی می‌ماند، اما اگر روی سطح مایع کپک مشاهده کردید باید کل محتوای باقیمانده را دور بریزید. هرگز سیر ترشی را در دمای اتاق نگهداری نکنید زیرا به‌سرعت کپک می‌زند.

روش ساده دیگر برای نگهداری سیر تازه، خشک کردن آن است. سیر خشک‌شده منقبض می‌شود، بنابراین حتی مقدار زیادی سیر فضای کمی را اشغال می‌کند. هنگامی که سیر خشک‌شده در آشپزی استفاده شود، آب را جذب می‌کند و طعم خوبی به غذای شما می‌دهد.

سیر را پوست کنده و آن را از وسط نصف کنید. برای این کار باید حتماً از سیرهای بزرگ و بدون زدگی استفاده کنید.

سیرهای نصف‌شده را روی سینی فر قرار دهید و برای دو ساعت در دمای ۶۰ درجه سانتی‌گراد بپزید. سپس دما را کمتر کنید و تا زمانیکه سیرها کاملاً خشک شوند به پختن آنها ادامه دهید.

سیر تازه را بصورت نمکی درست کنید. شما می‌توانید از سیرهای خشک‌شده خود برای درست کردن سیر نمکی استفاده کنید و طعم سیر را هنگام آشپزی به غذای خود اضافه کنید. برای این کار، سیر خشک‌شده را در یک غذاساز بریزید و تا زمانیکه به یک پودر نرم تبدیل شود آن را پودر کنید. چهار پیمانه نمک دریا به یک پیمانه پودر سیر اضافه کنید و برای یک تا دو دقیقه آنها را ترکیب کنید. پودر سیر و نمک دریا را بیش از دو دقیقه پودر نکنید زیرا به یکدیگر می‌چسبند.

سیر نمکی را در یک بطری شیشه‌ای با درب محکم نگهداری کنید و آن را در کابینت تاریک و خنک قرار دهید.

منبع: مجله زندگی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید