قوانین و مقررات

هر پروژه ای برای این که به نحو احسن انجام شود باید بر اساس قوانین و مقرراتی راه اندازی بشود و پیش برود و همه افرادی که با آن پروژه در ارتباط هستند باید به این قوانین احترام بگذارند و این مساله شامل حال سایت مجله زندگی هم می شود.

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی سایت مجله زندگی به دقت مطالعه فرمایید.

ورود کاربران به مجله زندگی هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی، ویدئوهای رسانه تصویری و سایر خدمات ارائه شده توسط مجله زندگی به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات مجله زندگی است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

قوانین عمومی مجله زندگی

کلیه اصول و رویه‏‌های سایت مجله زندگی منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های مجله زندگی تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

مقالات منتشر شده در سایت مجله زندگی جهت افزایش اطلاعات عمومی کاربران در حوزه های مربوطه است. لذا عمل به پیشنهادات بدون مشورت با متخصصان آن حوزه توصیه نمی شود.

برخی از مقالات منتشر شده توسط سایت مجله زندگی، حاصل از ترجمه مقالات اینترنتی یا غیر اینترنی غیر فارسی و یا جمع آوری و سامان دهی مطالب اینترنتی یا غیر اینترتی فارسی است.

مجله زندگی تعهدی نسبت به کیفیت و یا صحت ادعای کالاها، خدمات و برندهای تبلیغ شده نداشته و مسئولیت راستی آزمایی محتوای این تبلیغات بر عهده بازدید کننده است. با این حال مجله زندگی تمام تلاش خود را برای انتخاب برندهای معتبر و متعهد به کار خواهد بست.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات مجله زندگی اقدام کند.

ارتباطات الکترونیک

ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان سایت مجله زندگی، با هر شماره‌ای تخلف و سوء استفاده از نام این سایت است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به ما اطلاع دهید.

نظرات

در این بخش، هر کاربر مجاز است در چهارچوب شرایط و قوانین سایت، نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسی کارشناسان تایید، نظرش را روی سایت مشاهده کند. بدیهی است که اگر قوانین سایت در نظرات کاربری رعایت نشود، تایید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش درنمی‌آیند. مجله زندگی در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشرشده در این قسمت، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به‌هیچ‌وجه به معنی تایید فنی درباره محتویات نظر نیست.

شرایط و قوانین درج نظر در بخش نظرات کاربران

 1. فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش از حد معمول، کشیدن حروف یا کلمات، استفاده‌ی مکرر از یک حرف یا کلمه، شکلک و اموجی در متن خودداری کنید.
 2. برای نظر خود عنوانی متناسب با متن انتخاب کنید. یک عنوان خوب کاربران را برای خواندن نظر شما ترغیب خواهد کرد.
 3. لازم است تا حد ممکن از مبالغه و بزرگ‌نمایی مزایا یا معایب محصول خودداری کنید.
 4. جهت احترام‌گذاشتن به وقت بازدیدکنندگان سایت، لازم است هنگام نوشتن نقد، مطالب غیرضروری را حذف کرده و فقط مطالب ضروری و مفید را در نقدتان لحاظ کنید.
 5. در صورتی که نیاز به راهنمایی برای رفع ابهام درباره موضوع مطرع شده در مطلب دارید می توانید در بخش نظرات سوال یا درخواست خود را مطرح کنید.
 6. کاربران ارسال‌کننده نظر موظف‌اند از ادبیات محترمانه استفاده کرده و از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کنند. بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تایید نشدن نظر کاربر می‌شود.
 7. تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند؛ لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانب‌دارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظردهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد کنید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کرده و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار کند.
 8. با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن، نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت کنید. دقت داشته باشید تا جای ممکن از هرگونه لینک‌دادن (فرستادن) دیگر کاربران به سایت‌های دیگر و درج ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 9. تنها نظراتی تایید خواهند شد که مرتبط با موضوع موردنظر باشند؛ لذا بحث‌های متفرقه و غیرمرتبط با محصول را مطرح نکنید.
 10. توجه داشته باشند، مسائلی را که از آن اطمینان ندارید، به‌ هیچ‌وجه در نظرات ثبت نکنید؛ همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیرمطمئن درباره محصولات جدا خودداری کنید.
 11. بهتر است مطالبی در این بخش ثبت شود که برای بازدیدکنندگان سایت مفید باشد؛ لذا از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیرمرتبط یا غیرضروری در این بخش پرهیز کنید.
 12. لازم است نظرات خود را به صورت نگارشی ثبت کرده و از کوتاه‌ کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره تا جای ممکن خودداری کنید. استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در سایت را داشته باشد، لازمه‌ی تایید نظرات کاربران است.

محتوا

مطالب آموزشی ارائه شده توسط سایت مجله زندگی اغلب توسط کسانی نوشته می شود که نسبت به موضوع آن مطلب شناخت کافی دارند. هر مقاله می تواند توسط سایر کاربرانی که درباره موضوع آن مطلب صاحب نظر هستند تکمیل شود. برای این منظور کاربرانی که قصد تکمیل مقاله را دارند باید با مدیرت سایت در تماس باشند.

مقاله های ارسالی توسط کاربران قبل از انتشار توسط مدیریت سایت مجله زندگی بررسی می شود و احتمال ایجاد تغییرات ویرایشی و نگارشی در ساختار آن ها وجود دارد لیکن با توجه به تخصصی بودن مقاله ها مسئولیت محتوای منتشر شده بر عهده نویسنده مطلب است.

تمامی مقاله های منتشر شده در سایت مجله زندگی تالیفی و ترجمه است و فقط به موضوعات مطرح شده در دسته ها و زیردسته ها خواهد پرداخت.

حق نشر این مقالات برای سایت مجله زندگی محفوظ است و هر گونه کپی برداری از محتوای سایت بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

ذکر منبع باید در انتهای مقاله و به صورت لینک follow انجام بگیرد.

چنانچه محتوای منتشر شده توسط سایت مجله زندگی (شامل متن، تصویر، ویدیو و… ) ناقض حقوق مالکیت شماست، با ما تماس بگیرید.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجراست و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، سایت مجله زندگی هیچگونه مسئولیتی ندارد. مجله زندگی خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.