فواید تفاله چای برای گیاهان و خاک باغچه

برگهای چای فقط به درد چای دم کردن نمی خورند بلکه کاربردهای بسیار زیادی دارند که شاید از آنها بی اطلاع باشید، مثلا آنها می توانند نیتروژن تازه را برای باغتان فراهم کنند. شما می توانید آنها را به عنوان کودگیاهی مورد استفاده قرار دهید یا به عنوان کمپوست به خاک اضافه کنید. این کار باعث می‌شود از چیزی که زباله محسوب می‌شده دوباره استفاده کنید. با ما همراه باشید تا فواید تفاله چای برای گیاهان و خاک باغچه را یاد بگیرید.

فواید تفاله چای برای گیاهان

افزایش کیفیت خاک

برگهای چای مواد ارگانیکی هستند که می توانند ساختار خاک شما را بهبود بخشند. آنها زهکشی خاک را افزایش می دهند و به هوادهی ریشه ی گیاه و حفظ رطوبت و مواد مغذی خاک کمک می کنند. از آنجا که میزان نیتروژن این برگها درحدود ۴.۱۵ درصد است، آنها یک منبع مغذی برای گیاهان شما به حساب می آیند. پیش از اینکه خاک را در یک گلدان گل بریزید، برگ‌ های چای را در آن بریزید، زیرا تفاله ی چای باعث حفظ رطوبت داخل گلدان می شود.

استفاده از برگ چای به عنوان کود گیاهی

یکی از راه های استفاده از برگ چای، قرار دادن برگها روی سطح خاک است که در این صورت به عنوان کودگیاهی عمل خواهند کرد. این کار باعث می شود تا برگهای چای خاک را مرطوب نگه داشته و دمای آن را تنظیم کنند تا ریشه های گیاه خیلی گرم و یا خیلی سرد نشوند. این برگها به تدریج مواد مغذی خود را درون خاک آزاد می کنند. از آنجا که کودگیاهی برگ چای مانع از ورود نور خورشید به خاک می شود، از جوانه زدن علفهای هرز جلوگیری می کند و لذا باعث می شود که باغی منحصربفرد داشته باشید. برای استفاده از این کود در اطراف گیاه، یک لایه به ضخامت ۷ تا ۸ سانتیمتری از برگهای چای را روی خاک بگذارید. البته توجه داشته باشید که آنها را از گیاه دور نگه دارید و اجازه ندهید این برگها با گیاه تماس داشته باشند.

تهیه کمپوست با برگ چای

تهیه کمپوست از برگهای چای راه دیگری برای استفاده از آنهاست. اسید داخل چای باعث سرعت بخشیدن به کمپوست سازی شده و کیفیت نتیجه را بهتر می‌کند. دراین روش برگهای چای به یک ماده آلی تبدیل می شوند که باعث بهبود زهکشی و هوادهی خاک شما خواهند شد. برای تهیه کمپوست از برگهای چای، آنها را در سطل های بزرگی قرار دهید و با مواد دیگر مخلوط کنید. کمپوست باید از یک قسمت مواد نیتروژن دار مانند زباله های تازه آشپزخانه ، تفاله قهوه و علفهای هرس شده و ۳ قسمت زباله قهوه ای مانند زباله های غنی از کربن نظیر برگهای خشک تشکیل شده باشد. توده ی کمپوست را هر هفته بچرخانید تا بتوانید آن را هوادهی کنید و گاهی اوقات نیز به آن آب دهید تا آن را مرطوب نگه دارید. پس از چهار تا شش ماه، مواد به کمپوست قهوه ای و خرد شده ای تجزیه می شوند که می توان در باغچه از آنها استفاده کرد.

آبیاری کردن گیاهان با چای

گاهی اوقات با چای (بدون شکر)گیاهان خود را آبیاری کنید. این کار باعث می‌شود رشد آنها سریع‌تر شود وبرگهای گیاه رنگ زیبایی پیدا کنند.

استفاده از قهوه و تفاله چای برای گل رز

چای حاوی موادیست که برای رزها مفید است. تفاله چای یا کیسه چای را اطراف بوته‌های رز قرار دهید. زمانی‌که رزها را آبیاری می کنید، مواد معدنی داخل خاک رفته و رزها از آن استفاده می‌کنند. برای رزها و گیاهان دیگر که خاک اسیدی دوست دارند، شما می‌توانید از پسماند قهوه نیز استفاده کنید.

نکات کاربردی

برگهای چای می توانند در تمام طول سال باغ شما را کودرسانی کنند، اما کاربرد آنها بسته به فصلهای مختلف متفاوت است. شما می توانید برگهای تازه چای را در فصل هایی که گیاهان در حال استراحت هستند هرطور که می خواهید به خاک اضافه کنید ولی در طول فصل رشد یعنی تابستان نباید آنها را به عنوان کمپوست به خاک اضافه کنید، زیرا ممکن است باعث رشد ریشه های گیاه شوند. فقط می توانید به عنوان کودگیاهی مورد استفاده قرار دهید.

تالیف: مجله زندگی
منبع: homeguides.sfgate.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *