طرز تهیه پودر سیر خانگی با عطر و طعم فوق العاده ( همراه با فیلم آموزشی)

0
150

طرز تهیه پودر سیر خانگیپودر سیر یکی از ادویه هایی است که طعم فوق العاده ای به غذا می دهد و خواص فوق العاده ای دارد. در این مقاله شما را با طرز تهیه پودر سیر خانگی به صورت مرحله به مرحله آشنا می کنیم. شما می توانید این ادویه را به راحتی در خانه آماده کنید و به غذاهای مختلف اضافه کنید. پودر سیر خانگی از لحاظ عطر و طعم نسبت به نمونه های بازاری قابل مقایسه نیست و فوق العاده خوش عطر و طعم است. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

اگر از گیاه پر خاصیت سیر بسیار استفاده می کنید پیشنهاد می کنیم آموزش های زیر را مطالعه کنید:
آشنایی با روش های نگهداری سیر تازه
طرز تهیه حریره سیر تازه

طرز تهیه پودر سیر خانگی

ابتدا سیر های تازه را که خوب شسته اید، ساقه و ریشه آن را جدا کنید.حالا برای چند روز سیرها را روی یک دستمال تمیز قرار دهید تا کمی خشک شود. این کار باعث می‌شود پودر سیر شما کیفیت بهتری داشته باشد.

بعد از اینکه سیرها خشک شدند برای اینکه پوست آنها به راحتی جدا شود آنها را داخل آب ولرم  قرار دهید و پوست آنها را جدا کنید.

پوست کندن سیر در طرز تهیه پودر سیر خانگیحالا به صورت ورقه های نازک برش بزنید. شما می توانید این کار را با دست یا رنده و یا حتی غذاساز انجام دهید. در صورت انجام این کار با دست حتما از دستکش استفاده کنید تا سیر باعث سوزش دستتان نشود.

ورقه کردن سیر در طرز تهیه پودر سیر خانگیدر مرحله بعد از طرز تهیه پودر سیر خانگی، سیرهای ورقه شده را داخل آبکش قرار دهید. به صورتی که سیر ها روی هم انباشته نشود و به صورت یک لایه نازک قرار بگیرند.

بعد از گذشت چند روز، زمانی که سیرها کاملا خشک شدند آنها را داخل آسیاب بریزید تا کاملا پودر شوند.

آسیاب کردن سیرهای خشک شده در طرز تهیه پودر سیر خانگی

در آخر هم پودر سیر را در داخل ظرف در بسته نگهداری کنید و در جای خشک و بدون رطوبت قرار دهید.

نکته پایانی

دقت داشته باشید که پودر سیر خانگی را پس از آماده کردن حتما در ظرف درب دار نگهداری کنید تا عطر و طعم آن از بین نرود. همچنین در محلی خشک قرار دهید تا هیچگونه رطوبتی به خود جذب نکند.

شما می توانید برای مشاهده آموزش طرز تهیه پودر سیر خانگی به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید