طرز تهیه مربای آلو خانگی خوشمزه

0
108

طرز تهیه مربای آلو خانگی خوشمزه

مربای آلو یکی از خوشمزه ترین مرباهاست. شما می توانید این مربا را با کیک‌ها، مافین‌ها، پنکیک‌ها، بستنی و هر روش دیگری که دوست داشته باشید مصرف کنید.

مواد موردنیاز برای تهیه مربای آلو خانگی

آلوی شسته‌شده، نصف شده و بدون هسته: ۲ کیلوگرم
شکر: ۲ کیلوگرم
آبلیمو: ۲ قاشق غذاخوری
طرز تهیه مربای آلو

آلو‌ها را بشویید، آنها را نصف کنید و هسته آنها را خارج کنید و سپس آنها را در قابلمه لعابی بزرگی بریزید. نیازی نیست که آلوها را خرد کنید زیرا آلوها برای مدت طولانی می جوشند و خود بخود تکه تکه می‌شوند. همچنین شما بعداً می‌توانید از یک گوشت برقی برای پوره کردن آن استفاده کنید.

شکر و آبلیمو را اضافه کنید. آلوها را در ظرف بدون درب بجوشانید. در ابتدای کار حرارت متوسط به قابلمه بدهید تا آلوها یا شکر دچار سوختگی نشوند. زمانی‌که آب آلوها شروع به خارج شدن کرد، می‌توانید حرارت را بیشتر کنید تا مربا به جوش بیاید و شربت به قوام برسد. کف مربا را بگیرید.

تهیه مربای آلو خانگی

برای بررسی میزان قوام شربت مربا می‌توانید شربت را در قاشق بریزید. اگر شربت مربا سفت و قابل‌پخش بود اما شل و آبکی نبود، یعنی مربا آماده شده است.

طرز تهیه مربای آلو خانگی

اگر دوست داشتید می‌توانید از یک گوشتکوب برقی برای کوبیدن و مخلوط کردن  مربا استفاده کنید تا جایی که بافت آن موردعلاقه شما باشد.

با کمک ملاقه مربای داغ را داخل شیشه‌های استرلیزه بریزید و دیواره آن را با یک حوله مرطوب تمیز کنید تا مطمئن شوید که هیچ مربایی روی دیواره وجود ندارد. هر شیشه را تا جایی پر کنید که حداقل نیم سانتی‌متر از بالای آن خالی بماند. درب شیشه‌ها را شسته و درب شیشه‌ها را ببندید. سپس شیشه‌ها را در یک محفظه پر از آب به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید.

بادقت شیشه‌ها را خارج کنید و اجازه دهید که پیش از باز کردن درب به مدت ۲۴ ساعت استراحت کنند و سپس آنها را در محل خنکی نگهداری کنید. این مرباها تا یک سال سالم می‌مانند. زمانیکه درب شیشه‌ها باز شدند، باید در یخچال نگهداری کنید.

نکات مهم در طرز تهیه مربای آلو

در صورتی که مربای آلو پس از مدتی کپک زد علت این است که شربت مربا به اندازه غلیظ نشده و شکر مربا کم بوده است.

اگر پس از مدتی مربا شکرک زد، دلیل آن جوشیدن بیش از اندازه مربا و کم بودن میزان ترشی مربا است . در این صورت کمی آب جوش به مربا اضافه کنید و مربا را دو الی سه جوش بدهید و کمی آبلیمو به آن اضافه کنید.

ارزش غذایی یک قاشق غذاخوری مربای آلو

کالری: ۱۷ کیلو کالری
کربوهیدرات: ۴ گرم
پتاسیم: ۱۲ میلی گرم
قند: ۴ گرم

منبع: مجله زندگی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید