طرز تهیه لیمو خشک ورقه ای برای چای و دمنوش

طرز تهیه لیمو خشک ورقه ای برای چای و دمنوش

اسلایس یا پرک لیمو برای طعم دار کردن انواع دمنوش ها و چایی بسیار پر استفاده است. شما می توانید به راحتی اسلایس لیمو را آماده کنید و از طعم بینظیر آن لذت ببرید. پس حتما در این آموزش آشپزی با ما همراه شوید تا با طرز تهیه لیمو خشک ورقه ای آشنا شوید.شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

در صورتی که به دمنوش علاقه مند هستید می توانید آموزش های زیر را مطالعه کنید:
طرز تهیه دمنوش به
روش آماده کردن دمنوش سیب

طرز تهیه لیمو خشک ورقه ای

ابتدا سر و ته لیموها را بگیرید و به صورت نوارهای باریک برش بزنید.برش لیمو برای طرز تهیه لیمو خشک ورقه ای

توجه داشته باشید که برای طرز تهیه لیمو خشک ورقه ای ، لیموها را به صورتی برش بزنید که نه خیلی ضخیم و نه خیلی نازک باشد. زیرا اگر ضخیم باشد به مدت زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارد و اگر نازک باشد پس از خشک شدن حالت چیپسی به خود می گیرد که ظاهر زیبایی ندارد.

پس از این که لیموها را برش زدید برای این که طعم تلخی ندهد هسته لیمو ها را جدا کنید.

جدا کردن هسته لیمو در طرز تهیه لیمو خشک ورقه ای

سپس لیموها را داخل سینی با فاصله بچینید.  در طرز تهیه لیمو خشک ورقه ای اگر لیموها را زیر نور مستقیم آفتاب قرار دهید حتما از سینی استیل و یا رویی استفاده کنید و یا دور ظرف را فویل بپیچید. زیرا در این دو حالت نور آفتاب به میزان بیشتری جذب شده و لیمو شما سریعتر خشک می شود.

برای خشک کردن اسلایس لیمو اگر میزان نور آفتاب کم و ملایم هست حتما لیمو ها را داخل آبکش قرار دهید تا هوا از دو سمت جریان داشته باشد و لیموها کپک نزند.

پس از گذشت حدود ۴ الی ۷ روز بسته به شدت نور آفتاب لیمو خشک شما آماده است.

در صورتی که می خواهید پرک ها رنگ تیره تری داشته باشد باید ۱۰ الی ۱۵ روز بیشتر زیر نور آفتاب قرار دهید تا رنگ تیره تری داشته باشد.

توجه داشته باشید که حتما لیمو ها کاملا خشک شده باشند. در غیر اینصورت اسلایس های لیمو کپک می زنند. در آخر هم پرک ها را داخل ظرف درب دار بریزید و در دمای محیط نگه داری کنید.

نگهداری اسلایس لیمو در ظرف در دار

نکات پایانی

در طرز تهیه لیمو خشک ورقه ای ، لیموها را به صورتی برش بزنید که نه زیاد باریک و نه زیاد ضخیم باشند. همچنین حتما هسته لیموها را خارج کنید تا چایی یا دمنوش شما را تلخ نکند.

شما می توانید به همین روش با استفاده از دستگاه میوه خشک کن نیز اسلایس لیمو تهیه کنید.

برای مشاهده آموزشطرز تهیه لیمو خشک ورقه ای به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *