طرز تهیه لواشک آلو ترش و خوشمزه

0
110

طرز تهیه لواشک آلو ترش و خوشمزه

لواشک یک میان‌وعده دلچسب است که نباید هیچ ماده‌ای به آن اضافه شود تا خوشمزه و لذیذ باشد. بیشتر مواقع در لواشک‌هایی که از فروشگاه می‌خریم از نگهدارنده‌ها، رنگ خوراکی و کنسانتره میوه استفاده شده است. درست کردن لواشک آلو نه تنها ساده است، بلکه فاقد مواد مضر بوده و مزه بهتری نسبت به لواشک‌های آماده دارد. در این مقاله طرز تهیه لواشک آلو ترش و خوشمزه به شما آموزش داده شده است.

مواد لازم برای لواشک آلو

آلو: یک کیلوگرم
آب: یک چهارم پیمانه
نمک: به میزان لازم(براساس ذائقه)

طرز تهیه لواشک آلو

آلوها را ابتدا شسته و سپس هسته آنها را جدا کنید. شما می توانید از آلو کامل هم استفاده کنید. ترجیحا، پوست آلو را برای مغذی‌تر شدن لواشک جدا نکنید.

لواشک آلو ترش و خوشمزه

میوه‌ها را درون یک قابلمه بریزید و به آنها مقداری آب اضافه کنید. هنگام پخته شدن آلو ها آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که نمی‌سوزند. اگر آلو ‌ها به آب بیشتری نیاز داشتند، کمی آب به آنها اضافه کنید.

لواشک آلو ترش و خوشمزه

درب قابلمه را برای ۵ الی ۱۰ دقیقه بگذارید تا میو ها نرم شوند.

آلو پخته شده

آلو ‌ها را با استفاده از یک مخلوط‌کن و یا گوشت کوب برقی پوره کنید تا صاف و یکدست شوند.

مخلوط کردن آلو

آلو مخلوط شده

اگر از آلو کامل استفاده کردید، آلوها را درون سبد بریزید و با پشت قاشق روی آن ها بکشید تا هسته آلو جداشود.

جدا کردن هسته آلو

براساس ذائقه خود به پوره ی آلو مقداری نمک اضافه کنید و دوباره آن را روی حرارت قرار دهید تا بجوشد و به غلظت مناسب برسد.

برای تهیه ی لواشک آلو شما می توانید از فر، آفتاب و یا دستگاه میوه خشک کن استفاده کنید.

برای استفاده از فر، آلو پوره‌شده را روی سینی پوشیده شده با کاغذ روغنی بریزید و به ضخامتی حدود نیم سانتی متر یا کمتر پخش کنید.

سینی ها را درون فر با دمای ۱۲۰ درجه سانتیگراد به مدت یک تا یک و نیم ساعت قرار دهید. زمانی‌که سطح لواشک دیگر چسبناک نبود، لواشک شما آماده است. توجه داشته باشید که در این مدت هر نیم ساعت ظرف را بچرخانید تا تا لبه های لواشک نسوزد.

تهیه لواشک با فر

اگر برای تهیه ی لواشک آلو از کاغذ روغنی استفاده کردید، وقتی هنوز لواشک کمی گرم است آن را از کاغذ جدا کنید تا به کاغذ نچسبد.

برای خشک کردن لواشک آلو در آفتاب، سطح سینی ها را با پلاستیک بپوشانید و پوره ی میوه را با ضخامتی حدود نیم سانتی متر روی آن پخش کنید و برای چند روز در آفتاب قرار دهید.

پس از آماده شدن لواشک ها برای بسته‌بندی ، آنها را در یک پلاستیک بپیچید و در ظرفی با درب محکم قرار دهید و در یخچال یا فریزر نگهداری کنید.

 

منبع: مجله زندگی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید