طرز تهیه شیرینی نارگیلی خانگی ترد و خوشمزه به صورت مرحله به مرحله

2
174

طرز تهیه شیرینی نارگیلی خانگی

شیرینی نارگیلی یکی از شیرینی ها خوشمزه و بسیار پر طرفدار است. این شیرینی بر خلاف تصور بسیار راحت آماده می شود. در این آموزش طرز تهیه شیرینی نارگیلی خانگی ترد و خوشمزه به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش داده شده است. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

اگر به پخت شیرینی خانگی علاقه مند هستید می توانید از آموزشهای زیر استفاده کنید:

طرز تهیه شیرینی نخودچی خانگی

طرز تهیه شیرینی مرنگ پفکی

طرز تهیه شیرینی کشمشی با پیمانه

مواد لازم

سفیده تخم مرغ: ۱۲۵ گرم
شکر: ۲۵۰ گرم
پودر نارگیل تازه: ۱۲۰ گرم
روغن مایع: ۷۵ گرم
وانیل: نصف قاشق چای خوری
آبلیمو: نصف قاشق چای خوری

طرز تهیه شیرینی نارگیلی نرم و خو شمزه

ابتدا تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید. سپس پودر نارگیل، سفیده تخم مرغ، شکر و روغن مایع را داخل آن بریزید و مرتب هم بزنید.

اضافه کردن مواد به تابه برای طرز تهیه شیرینی نارگیلی

داغ زدن مواد برای طرز تهیه شیرینی نارگیلی خانگی این کار را آنقدر ادامه دهید تا زمانی که شکر کاملا آب شود و مواد داخل تابه داغ شود. به گونه ای که با زدن انگشت به مواد گرمای مواد در حدی باشد که دست نسوزد و قابل تحمل باشد (به این فرآیند داغ زدن گفته می شود).

توجه داشته باشید که در این مرحله نباید شعله زیاد باشد زیرا سفیده ها پخته و باعث کاهش کیفیت شیرینی نارگیلی می شود.

حالا به مواد وانیل و آبلیمو اضافه کنید و تابه را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا مواد کاملا خنک شود.

در مرحله بعد از مواد خنک شده داخل قیف بریزید.

ریختن مواد داخل قیف برای طرز تهیه شیرینی نارگیلی خانگیسپس نوک قیف را قیچی کنید و مواد شیرینی را با فاصله داخل سینی قرار دهید.

حالا  کمی دست خود را چرب کنید و نوک قله ای شیرینی ها را صاف کنید.

سپس شیرینی ها را داخل فری که از قبل گرم شده در دمای ۱۸۰ درجه به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قرار دهید تا شیرینی نارگیلی به خوبی پف کند و زیر آنها طلایی شود.

پس از این مدت به مدت ۲ تا ۳ دقیقه گریل فر را روشن کنید تا روی شیرینی ها طلایی شود. بعد از پخت شیرینی ها، آنها را از داخل فر خارج کنید و منتظر بمانید تا کاملا خنک شود. سپس آن را به ظرف مورد نظر خود انتقال دهید.

پخت شیرینی نارگیلی بدون فر

ابتدا یک  عدد قابلمه که از قالب شما بزرگتر است  انتخاب کنید. سپس داخل آن پیاله یا پایه بگذارید و قابلمه را به مدت نیم ساعت روی حرارت ملایم قرار دهید. بعد از این مدت قالب را داخل قابلمه به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید تا زیر شیرینی ها طلایی شود. بعد از این مدت گاز رو خاموش کنید و صبر کنید تا شیرینی کاملا خنک شود. برای برشته شدن روی شیرینی نارگیلی هم شیرینی ها را برگردانید و مثل قبل چند دقیقه ای روی حرارت ملایم قرار دهید.

شما می توانید برای مشاهده طرز تهیه شیرینی نارگیلی خانگی به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

برای تهیه شیرینی نارگیلی حتما به نکات زیر توجه کنید:

برای تهیه این شیرینی حتما از ترازو استفاده کنید چون بسته به اندازه تخم مرغ میزان سفیده آن متفاوت خواهد بود. تغییر میزان سفیده تخم مرغ نیز در این شیرینی روی کیفیت آن بسیاراثر گذار است.

میزان حرارت به هنگام داغ زدن مواد نباید زیاد باشد. زیرا ممکن است سفیده بپزد و یا مواد زود داغ شود و به نقطه ی جوش برسد که این عمل باعث بی کیفیت شدن شیرینی می شود.

برای تهیه این شیرینی در صورتی که پودر نارگیل شما درشت بود حتما مواد را قبل از داغ زدن با چرخ گوشت‌ یا میکسر چرخ کنید.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید