طرز تهیه شربت سکنجبین خانگی خوشمزه به صورت مرحله به مرحله

0
167

طرز تهیه شربت سکنجبین خانگی خوشمزه

سکنجبین که نام اصلی آن سرکه انگبین است نوعی شربت است که با استفاده از شکر، نعنا، سرکه و آب آماده می شود. شما می توانید سکنجبین را با کاهو میل کنید و یا این که با کمی آب رقیق کنید و با خیار رنده شده و چند تکه یخ شربت سکنجبین خیار آماده کنید. شربت سکنجبین یکی از بهترین نوشیدنی ها در فصل تابستان است. زیرا به رفع عطش کمک می کند و برای رفع التهابات ناشی از گرما بسیار مفید است. در این مطلب با ما با شید تا با طرز تهیه شربت سکنجبین خانگی خوشمزه آشنا شوید.

مواد لازم برای تهیه سکنجبین

شکر: ۱ کیلوگرم
سرکه سفید: ۱۰۰ گرم
نعناع تازه: ۱۵۰ گرم
آب: ۲ فنجان

طرز تهیه شربت سکنجبین خانگی

شکر و آب را داخل ظرف لعابی بریزید. سپس آن را روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید و شکر کاملا در آب حل شود.

حل کردن شکر در آب در طرز تهیه شربت سکنجبین

بعد از آن نعناع ها را بشوئید و با نخ ببندید. سپس به شربت اضافه کنید تا عطر و طعم نعنا وارد شربت شود. شما می توانید در این مرحله برگهای نعنا را نیز داخل شربت بریزید و در آخر شربت را از صافی رد کنید.

سکنجبین خانگی

پس از آن که شربت سکنجبین به قوام رسید، سرکه را داخل شربت بریزید. بعد از چند جوش شربت را از روی حرارت بر دارید. حالا شربت را که هنوز گرم است و خود را نگرفته است از صافی رد کنید تا برگهای نعنا از شربت جدا شود. شربت را پس از سرد شدن داخل شیشه بریزید و در یخچال نگهداری کنید.

نکته

برای بررسی قوام شربت سکنجبین ، آن را با قاشق بردارید اگر شربت پس از سرد شدن به سختی از قاشق جدا شود یعنی به قوام رسیده است.

اگر به آماده کردن نوشیدنی های مختلف علاقه مند هستید می توانید ازآموزش های زیر استفاده کنید:

طرز تهیه اسموتی هندوانه

طرز تهیه اسموتی طالبی

طرز تهیه اسموتی توت فرنگی

تالیف: مجله زندگی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید