طرز تهیه شربت زعفرانی خوشمزه به همراه یخ های تزئینی طعم دار

طرز تهیه شربت زعفرانی به همراه یخ های تزئینی شربت زعفرانی یکی از نوشیدنی های بسیار خوشمزه است که برای رفع عطش در روز های گرم تابستانی بسیار مناسب است. طرز تهیه شربت زعفرانی بسیار آسان بوده که شما می توانید به راحتی این شربت خوشمزه را به همراه یخهای طعمدار آماده کنید و از مهمان خود به طور ویژه ای پذیرایی کنید. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

اگر به نوشیدنی های مختلف علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم آموزش های زیر را مطالعه کنید:
طرز تهیه شربت سکنجبین خانگی
طرز تهیه شربت بیدمشک
طرز تهیه شربت نعنا

مواد لازم برای طرز تهیه شربت زعفرانی

شکر: دو پیمانه
آب: یک پیمانه
زعفران دم کرده غلیظ: به میزان لازم

مواد لازم برای یخهای تزئینی طعم دار

تخم شربتی، خاکشیر، گل محمدی، لیمو، برگ نعنا
قالب یخ یا قالب سلیکونی
عرق نعنا و گلاب

طرز تهیه شربت زعفرانی

ابتدا شکر را با آب ترکیب کنید و روی حرارت قرار دهید تا شکر کاملا حل شود.ترکیب کردن شکر و آب در طرز تهیه شربت زعفرانی سپس به آن مقداری زعفران دم کرده اضافه کنید و کمی صبر کنید تا شربت به قوام برسد.اضافه کردن زعفران به مواد در طرز تهیه شربت زعفرانی حالا حرارت را خاموش کنید و صبر کنید تا کاملا خنک شود.در این مرحله از طرز تهیه شربت زعفرانی، آن را داخل بطری بریزید و داخل یخچال نگهداری کنید. شما می توانید این شربت را با آب رقیق کنید و با یخ های طعمدار میل کنید.

طرز تهیه یخ های طعمدار

برای آماده کردن یخ های طعم دار ابتدا تخم شربتی و خاکشیر را از قبل خوب بشویید و چند ساعت خیس کنید.حالا خاکشیر و تخم شربتی را داخل قالب یخ بریزید.ریختن تخم شربتی و خاکشیر داخل قالب در طرز تهیه شربت زعفرانی شما می توانید برای بعضی از یخ ها از ترکیب خاکشیر و تخم شربتی استفاده کنید.بعد هم به آنها گلاب اضافه کنید و یک عدد غنچه گل محمدی روی آنها قرار دهید.
اضافه کردن گلاب به یخ های تزئینی در طرز تهیه شربت زعفرانی برای بقیه یخ های طعم دار هم از اسلایس لیمو و برگ نعنا استفاده کنید و به آن عرق نعنا اضافه کنید. شما می توانید از یخ های تزئینی برای شربت های مختلف استفاده کنید. مثلا برای شربت آلبالو می توانید تعدادی آلبالو داخل قالب بریزید و به آن آب جوشیده سرد اضافه کنید. دقت داشته باشید که حتما برای این نوع یخ حتما از آب جوشیده سرد استفاده کنید تا یخ شفافی داشته باشید. در آخرین مرحله هم یخ را داخل فریزر قرار دهید تا یخ ها آماده شوند.

نکات پایانی

شما می توانید در طرز تهیه شربت زعفرانی به میزان یک چهارم پیمانه گلاب اضافه کنید. ولی در صورتی که با یخ های طعم دار میل می کنید نیازی به اضافه کردن گلاب نیست.

همچنین می توانید به جای قالب یخ از قالبهای سلیکونی مخصوص شکلات استفاده کنید تا یخهای زیباتری اشته باشید.

برای آماده کردن یخهای تزئینی می توانید به جای اضافه کردن گلاب و عرق نعنا آنها را با آب نیز آماده کنید.

شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *