طرز تهیه سرکه سیب خانگی به ساده ترین روش

0
189

طرز تهیه سرکه سیب خانگیسرکه یکی از چاشنی های پرکاربرد است که برای تهیه انواع ترشی مانند ترشی کلم قرمز ، ترشی لبو و انار و سالاد از آن استفاده می شود. یکی از انواع پر مصرف سرکه سرکه سیب است که بسیار خوش طعم و پر خاصیت است. برای این که بتوانید از خواص بینظیر این سرکه بهره ببرید باید از نوع خانگی آن استفاده کنید. در این آموزش قصد داریم تا شما را با طرز تهیه سرکه سیب خانگی به ساده ترین روش آشنا کنیم که  برای لاغری مناسب است. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

مواد لازم

سیب: ۳ کیلوگرم
شکر: ۳ قاشق غذاخوری
آب جوشیده سرد: به میزان لازم

طرز تهیه سرکه سیب خانگی

ابتدا سیب ها را خرد کنید و هسته و ساقه آن را جدا کنید. خرد کردن سیب ها در طرز تهیه سرکه سیب خانگی سپس سیب ها را داخل شیشه بریزید و برای تخمیر بهتر سرکه به آن شکر اضافه کنید.اضافه کردن شکر به سرکه سیب خانگی

حالا به سیب ها آب جوشیده سرد اضافه کنید به حدی که روی سیب ها را کاملا بگیرد. توجه داشته باشید که مقداری از ظرف را خالی بگذارید.اضافه کردن آب به سیبها در طرز تهیه سرکه سیب در مرحله بعد یک پارچه تمیز روی سرکه قرار دهید و دور آن کش قرار دهید تا به داخل سرکه چیزی نفوذ نکند و گازی که در اثر تخمیر ایجاد می شود خارج شود.قرار دادن پارچه روی در بطری در طرز تهیه سرکه سیبسپس ظرف را داخل مکانی تاریک و گرم قرار دهید . بعد از گذشت یک هفته برای این که سیب ها زیر آب بمانند و کپک نزنند یک عدد درب پلاستیکی یا طلق روی سیبها قرار دهید. بعد هم یک جسم سنگین روی آن بگذارید. حالا دو مرتبه سرکه را برای مدت ۲۰ روز داخل مکانی تاریک و گرم قرار دهید.بعد از این مدت سرکه را صاف کنید.

دقت داشته باشید که سفیدک ها ی روی سطح سرکه سیب کپک نیست. در صورتی که به رنگ طوسی و یا سبز باشد یعنی سرکه شما کپک زده است.

پس از این که سرکه را صاف کردید داخل بطری بریزید و به مدت ۳ هفته تا ۶ ماه در جای تاریک و خنک نگهداری کنید.ریختن سرکه سیب داخل بطری

شما می توانید برای مشاهده آموزش طرز تهیه سرکه سیب خانگی به صورت عملی ویدئوی زیر را تماشا کنید:

نکته های کلیدی

حتما سیب هایی که برای سرکه استفاده می کنید پس از شستن صبر کنید تا کاملا خشک شود و بعد داخل سرکه استفاده کنید. علاوه براین ظرفی که استفاده می کنید حتما تمیز و استریل باشد در غیر اینصورت کپک می زند.

در طرز تهیه سرکه سیب حتما از ظرف شیشه ای استفاده کنید. در صورت استفاده از ظروف پلاستیکی به دلیل فعل و انفعالات و خاصیت اسیدی سرکه مواد مضر وارد سرکه می شود.

سفیدکهای روی سرکه کپک نیست واصلا نگران کننده نیست. در صورتی که به رنگ سیاه یا سبز باشد سرکه شما کپک زده است.

برای داشتن سرکه با کیفیت تر و خوشرنگتر حتما از سیب زرد وقرمز استفاده کنید.

اگر می خواهید سرکه سیب زودتر برسد دو قاشق غذاخوری از سرکه سیب قبلی داخل ظرف بریزد تا عمل تخمیر را سرعت ببخشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید