طرز تهیه خیارشور خانگی ترد و خوشمزه به روش بازاری

0
16

طرز تهیه خیارشور خانگی ترد و خوشمزهخیارشور یکی از خوشمزه ترین چاشنی هاست که همراه با اکثر ساندویچ ها، فست فودها و سالاد ها مانند سالاد ماکارونی و سالاد اندونزی استفاده می کنیم. در این آموزش شما را طرز تهیه خیارشور خانگی آشنا می کینم که بسیار ترد و خوشمزه است. شما می توانید با این روش با کمترین هزینه خیارشور آماده کنید.شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

مواد لازم

خیار: ۵۰۰ گرم
آب: ۳ لیوان
نمک: ۳ قاشق غذاخوری سر پر
شوید، ترخون، مرزه:۱۰۰ گرم
سیر: ۲ الی ۳ حبه
فلفل: ۲ عدد
نخود: ۴ الی ۵ عدد

طرز تهیه خیارشور خانگی

ابتدا آب را به همراه سرکه و نمک داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا نمک کاملا حل شود.

درست کردن آب نمک در طرز تهیه خیارشور خانگی

در این مرحله از طرز تهیه خیارشور خانگی ، داخل یک شیشه تمیز که کاملا خشک هست مقداری سبزی معطرشامل شوید، ترخون و مرزه بریزید.ریختن سبزی معطر داخل شیشه در طرز تهیه خیارشور خانگی حالا به آن تعدادی نخود و یک حبه سیر و یک عدد فلفل اضافه کنید. اضافه کردن نخود به این دلیل است که نخود در طی این مدت گازی از خودش متصاعد می کند که باعث ترد شدن خیارشور می شود.اضافه کردن نخود به خیارشور

حالا خیارها را داخل شیشه قرار دهید. در صورتی که از خیار های بزرگ استفاده می کنید حتما با خلال دندادن چند عدد سوراخ ایجاد کنید تا آب نمک به داخل آنها نفوذ کند و پوک نشود.قرار دادن خیار ها داخل شیشه در طرز تهیه خیار شور خانگیدر مرحله بعدی از طرز تهیه خیارشور خانگی هم یک لایه از سبزی معطر و یک حبه سیر قرار دهید.سپس از ترکیب آب نمکی که خنک شده است به خیارها اضافه کنید تا کاملا روی آن ها را بگیرید.اضافه کردن آب نمک به خیارها در طرز تهیه خیارشوردر آخر هم درب شیشه را محکم ببندید و درجای خنک نگهداری کنید.خیارشور شما پس از گذشت ۵ الی ۷ روز آماده است.

شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی ویدئوی زیر را تماشا کنید:

نکات کلیدی

دقت داشته باشید که حتما سیر، خیار، سبزی ها معطر و ظرفی که استفاده می کنید کاملا خشک باشند در غیر اینصورت خیارشور شما کپک می زند.

جوشاندن محلول آب و نمک بهتر است انجام شود زیرا میزان کپک زدن خیارشور را بسیار کاهش می دهد.

در طرز تهیه خیارشور خانگی حتما از ظرف شیشه ای استفاده کنید. زیرا ظروف پلاستیکی با سرکه واکنش داده و مواد خطرناک آزاد می کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید