طرز تهیه حریره سیر تازه به همراه نکات کلیدی برای نگهداری طولانی مدت آن

0
33

طرز تهیه حریره سیر تازه حریره سیر نوعی چاشنی است که می توانید به انواع پلوها، خورشت ها، کوکوها، سس ها و هر غذایی که به سیر رنده شده نیاز دارد اضافه کنید. شما با این روش می توانید سیر تازه را به مدت طولانی (حدود یکسال) نگهداری کنید. علاوه براین می توانید با خرید سیر تازه در اواخر فصل بهار که قیمت پایینی دارد این چاشنی را آماده کنید تا برای فصل سرد که سیر گران قیمت است نیازی به خرید سیر نداشته باشید.  پیش از این شما را با نحوه نگهداری سیر تازه و طرز تهیه پودر سیر خانگی آشنا کرده ایم.  در این آموزش قصد داریم تا شما را  با طرز تهیه حریره سیر به صورت کامل آشنا کنیم. پس با ما همراه شوید. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

مواد لازم 

سیر:به مقدار لازم
روغن مایع: به میزان لازم
نمک: به مقدار لازم

طرز تهیه حریره سیر

اول از همه سیر ها را که بهتر است سیر تازه باشد کاملاً پوست بکنید.پوست کندن سیر در طرز تهیه حریره سیر سپس سیر ها را بشویید و به مدت ۲۴ ساعت روی دستمال تمیز پهن کنید تا کاملاً خشک شود. زیرا اگر مقدار کمی رطوبت داشته باشد باعث کپک زدن حریره سیر می شود.

بعد از این مدت سیرها را داخل میکسر بریزید تا کاملا خرد شود و حالت خمیری پیدا کند.
ریختن سیرها داخل میکسر در طرز تهیه حریره سیر حالا به ازای هر پیمانه سیر خرد شده ۲ قاشق غذاخوری نمک و نصف پیمانه روغن اضافه کنید. شما می توانید از روغن های پخت و پز و یا روغن زیتون و کنجد استفاده کنید. اضافه کردن نمک به سیر در طرز تهیه حریره سیر

اضافه کردن روغن به سیر در طرز تهیه حریره سیرحالا برای طعم بهتر مقداری فلفل سیاه به مواد اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

سپس حریره سیر را داخل شیشه های تمیز که کاملاً خشک هستند بریزید. پیشنهاد می‌کنیم برای این‌که حریره سیر تغییر رنگ ندهد آن را داخل ظرف کوچک نگهداری کنید تا هر ظرف زود مصرف شود و حریره داخل شیشه هوا نخورد و تغییر رنگ ندهد.

در آخرین مرحله هم برای اینکه بتوانید حریره سیر را به مدت طولانی نگهداری کنید یک لایه نازک نمک بریزید و مجددا روغن اضافه کنید به میزانی که به اندازه دو بند انگشت روی مواد را بگیرد.

بعد هم در ظرف را محکم ببندید و داخل یخچال نگهداری کنید. دقت داشته باشید که  موقع مصرف حتما از قاشق خشک استفاده کنید در غیر این صورت کپک میزند.

نکات کلیدی

برای آماده کردن این چاشنی بهتر است از روغن کنجد و یا روغن زیتون استفاده کنید. در صورت عدم دسترسی به این روغن ها می توانید از روغن مایع مخصوص پخت و پز نیز استفاده کنید.

دقت داشته باشید که سیرها را پس از شستن صبر کنید تا کملا خشک شود. علاوه براین از ظرف خشک و کاملا استریل برای نگهداری حریره سیر استفاده کنید در غیر اینصورت حریره سیر شما کپک می زند.

برای نگهداری حریره سیر بهتر است از ظرفهای کوچک استفاده کنید تا هر ظرف موقع مصرف زود تمام شود و حریره داخل شیشه هوا نخورد و تغییر رنگ ندهد.

این چاشنی به مدت یکسال قابل نگهداری است. در صورتی که بعد از مدتی حریره شما تغییر رنگ جزئی داد این کاملا طبیعی است.

شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید