طرز تهیه ترایفل آلبالو

0
156

طرز تهیه ترایفل آلبالو

ترایفل آلبالو دسری است که از پودینگ خامه‌ای و میوه‌ای تهیه میشود و سپس با بیسکوییت و کاستارد تزیین می شود.

زمان تهیه: ۳۵ دقیقه

مواد لازم برای تهیه ترایفل آلبالو (۸ نفر)

آلبالو: ۴۵۰ گرم
مربا آلبالو: ۳۴۰ گرم
کیک صبحانه: ۴۵۰ گرم (در قطعاتی با ضخامت ۱ سانتی متر بریده شود)
بیسکوییت خرد شده: ۵ عدد
خامه‌ی پرچرب زده شده: ۳۰۰میلی لیتر
شر بت آلبالو: ۱۰۰ میلی لیتر

مواد لازم برای تهیه‌ کاستارد

شکر: ۵۰ گرم
آرد ذرت: ۵۰ گرم
عصاره‌ی وانیل: ۱ قاشق غذاخوری
تخم مرغ بزرگ: ۲ عدد به علاوه‌ی یک عدد زرده‌ی تخم مرغ
شیر: ۳۰۰ میلی لیتر
خامه‌ی پرچرب: ۳۰۰ میلی لیتر

طرز تهیه ترایفل آلبالو

ابتدا کاستارد را تهیه کنید. شکر، آرد ذرت و وانیل را داخل ظرف ریخته و تخم مرغ‌ها و زرده‌ی تخم مرغ را به آن اضافه کنید. آن‌ها را با دست هم بزنید تا به خوبی مخلوط و یکدست شوند.

طرز تهیه ترایفل آلبالو

شیر و خامه را داخل تابه ریخته و به آرامی حرارت دهید تا گرم شود اما نجوشد؛ سپس آن را روی ترکیب تخم مرغ ریخته و سریعاً هم بزنید تا مخلوط شود. تابه را بشویید تا ته مانده‌های شیر پاک شود و کاستارد را دوباره داخل ‌تابه‌ی تمیز بریزید. آن را به آرامی حرارت داده و دائم هم بزنید تا غلیظ شود. اگر کاستارد هنگام غلیظ شدن، یکدست به نظر نرسید، نترسید؛ فقط همچنان به آن حرارت بدهید تا غلیظ و یکدست شود. کاستارد را داخل شیشه ریخته و روی آن را با سلفون بپوشانید تا پوسته‌ای روی آن شکل نگیرد، سپس آن را کنار بگذارید تا خنک شود.

چند آلبالوی زیبا برای تزئین روی ترایفل نگه داشته و هسته‌ی بقیه آلبالوها را در بیاورید. نصف مربا را داخل یک ‌تابه ریخته، سپس آلبالو ‌های بدون هسته را به آن اضافه کرده و ‌تابه را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه روی حرارت متوسط قرار دهید تا آلبالو ها نرم و آبدار شوند. سپس ‌تابه را از روی حرارت برداشته و صبر کنید تا کمی خنک شود. باقی مربا را روی نیمی از کیک‌های صبحانه ریخته و قطعات دیگر کیک را روی آن‌ها بگذارید تا ساندویچ درست شود؛ سپس آن‌ها را از وسط نصف کنید.

شربت آلبالو را درون ظرفی کم عمق بریزید و سپس هر تکه ساندویچ را درون شربت بزنید و بعد آن را داخل ظرف ترایفل بگذارید (برای این کار به یک ظرف شیشه‌ای با دیواره‌های صاف و قطر ۲۰ سانتی متر و عمق ۵ سانتی متر نیاز خواهید داشت). کیک‌ها را ابتدا در کناره‌های ظرف بپینید تا طرحی راه راه ایجاد شود، سپس مرکز آن را با باقی ساندویچ‌ها پر کرده و باقیمانده‌ی شربت را روی آن بریزید.

آلبالو ‌های داخل ‌تابه را همراه با بیسکوییت‌های خرد شده به داخل ظرف ترایفل بریزید.

کاستارد خنک شده را روی مواد داخل ظرف ریخته و سپس خامه‌ی چرب و زده شده را روی آن بریزید.

ترایفل را با آلبالو ‌های تازه تزئین کرده و بگذارید چند ساعت خنک شود یا آن را یک روز زودتر تهیه کرده و پیش از سرو کردن بگذارید به مدت ۲۴ ساعت داخل یخچال بماند.

در ویدئوی زیر برای تهیه ی ترایفل آلبالو از بیسکویت لیدی فینگر استفاده شده است که شما می توانید از این روش هم استفاده کنید:

منبع: مجله زندگی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید