طرز تهیه باقلوا شعریه عربی با طعم بی نظیر

0
207

طرز تهیه باقلوا شعریه عربی خوشمزه

باقلوا شعریه یک نوع دسر عربی است که بسیار راحت آماده می شود. شما می توانید این دسر خوشمزه را برای وعده عصرانه خود آماده کرده و به همراه چایی میل کنید. در این آموزش با ما باشید تا با طرز تهیه باقلوا شعریه عربی به صورت گام به گام آشنا شوید.

مواد لازم

رشته شعریه: یک بسته
شیر عسلی: نصف قوطی
کره: ۵۰ گرم
هل: نصف قاشق مرباخوری
زعفران: نصف قاشق مرباخوری
گلاب: یک چهارم پیمانه
گردو خرد شده (اختیاری): نصف پیمانه
کرمفیل (اختیاری): به مقدار لازم

طرز تهیه

رشته شعریه را داخل بسته خرد کنید، سپس درون تابه بریزید و کمی تفت دهید تا تغییر رنگ دهد.مراقب باشید که رشته ها را به میزان زیاد تفت ندهید زیرا باعث سفت شدن دسر می شود.

طرز تهیه باقلوا شعریه عربی با طعم بی نظیر

در مرحله بعد کره را اضافه کنید و مدام هم بزنید تا کره ذوب شود.

طرز تهیه باقلوا شعریه عربی

حالا پودر هل و زعفران را اضافه کنید و با مواد مخلوط کنید. در آخر شیر عسل و گلاب را به مواد اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید. پس از ترکیب شدن مواد تابه را از روی حرارت بردارید. توجه داشته باشید که پس از اضافه کردن شیر عسل، مواد نباید به مدت زیاد روی حرارت باقی بماند زیرا باعث سفت شدن دسر می شود.

در این مرحله نیمی از مواد را درون ظرف مورد نظر بریزید و با قاشق فشرده کنید. حالا مقداری کرمفیل و مغز گردو در لایه ی میانی بریزید و سپس بقیه مواد را اضافه کنید و با پشت قاشق مواد را فشرده کنید. حالا دسر را برای مدتی در دمای اتاق قرار دهید تا خودش را بگیرد. دسر شعریه شما آماده است. آن را برش بزنید و با مقداری پودر پسته تزئین کنید.

باقلوا شعریه عربی با طعم بی نظیر

نکات کلیدی در طرز تهیه باقلوا شعریه

برای بهتر شدن بافت دسر باید رشته ها را به خوبی خرد کنید.

برای تهیه ی این دسر می توانید مقدار شیر عسل را براساس ذائقه خود تغییر دهید. برای شیرین تر شدن باقلوا شعریه باید میزان بیشتری شیر عسل اضافه کنید.

شما می توانید این دسر را به صورت گرم و یا سرد میل کنید فقط توجه داشته باشید که برای مدت طولانی درون یخچال نگهداری نکنید زیرا به سرعت سفت می شود.

تالیف: مجله زندگی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید