طرز تهیه آبغوره خانگی خوشمزه و خوشرنگ ـ همراه با فیلم آموزشی

طرز تهیه آبغوره خانگی خوشمزه و خوشرنگآبغوره یکی از بهترین چاشنی هاست که معمولا در انواع آشها، خورشتها و سالادها استفاده می شود. در این آموزش قصد داریم تا شما را با طرز تهیه آبغوره خانگی آشنا کنیم. برای آماده کردن یک آبغوره خانگی با کیفیت از غوره هایی که کاملا ترش و نارس هستند استفاده کنید تا آبغوره ترشی داشته باشید. همچنینی می توانید از از غوره نوع عسگری و یا شیرازی استفاده کنید. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

طرز تهیه آبغوره خانگی

ابتدا غوره ها را خوب بشویید و دم آنها را بگیرید.جدا کردن دم غوره ها در طرز تهیه آبغوره خانگی

حالا غوره ها را روی یک دستمال پهن کنیدتا کاملا خشک شوند زیرا اگر غوره ها نمدار باشند باعث کپک زدن آبغوره خانگی شما می شوند.پهن کردن غوره ها روی دستمال در طرز تهیه آبغوره خانگیدر این مرحله از طرز تهیه آبغوره خانگی ، با استفاده از آبمیوه گیری آب غوره ها را بگیرید.گرفتن آب غوره با آب میوه گیری سپس آبغوره ها را داخل یک پارچه تمیز بریزید تا تفاله باقیمانده را جدا کنید.

صاف کردن آبغوره ها را با دستمال بعد هم آبغوره ها را روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید.قرار دادن آبغوره روی حرارت در طرز تهیه آبغوره خانگی در طی این مدت کفهایی که روی سطح ایجاد می شود را باید حتما جدا کنید. بعد از این که آبغوره به جوش آمد حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید تا روی حرارت بجوشد. شما می توانید در این مرحله مقداری نمک هم اضافه کنید. این کار کاملا اختیاری است.بعد از این که آبغوره جوشید مجددا صاف کنید و داخل شیشه بریزید. شما می توانید آبغوره را داخل یخچال و یا در محیط بیرون نگهداری کنید.

شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

نکات کلیدی

حتما دم غوره ها را موقع تمیز کردن جدا کنید تا آبغوره خانگی شما طعم گس نداشته باشد.

جوشاندن آبغوره کاملا اختیاری است. ولی با این روش میزان احتمال کپک زدن آبغوره بسیار کاهش می یابد. در ضمن هرچه آبغوره را بیشتر بجوشانید رنگ آن تیره تر می شود. شما می توانید بنا به حجم آبغوره ای که دارید بیشتر بجوشانید تا رنگ آن تیره تر شود.

حتما غوره ها را پس از تمیز کردن و شستن روی یک دستمال تمیز پهن کنید تا کاملا خشک شود. در غیر اینصورت نمدار بودن غوره ها باعث کپک زدن آبغوره خانگی شما می شود.

آبغوره را داخل ظرفهای شیشه ای نگهداری کنید و از ظرفهای پلاستیکی استفاده نکنید. زیرا آبغوره حالت اسیدی دارد و باعث تجزیه پلاستیک و تولید مواد مضر می شود.

منبع: مجله زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *