سرخ کردن بادمجان با کمترین میزان روغن

0
392

سرخ کردن بادمجان با کمترین روغنبادمجان یکی از سبزیجات پر مصرف است که باید برای تهیه اکثر غذاها آن را سرخ کرد. بادمجان به هنگام سرخ کردن همانند اسفنج میزان جذب روغن بالایی دارد و این برای اکثر افراد ناخوشایند است. در این قسمت از آموزش آشپزی شما را با سرخ کردن بادمجان با کمترین میزان روغن آشنا می کنیم. در این روش شما با مقدار روغن بسیار کم بدون این که هیچ گونه تغییری در مزه ایجاد شود می توانید بادمجان ها را سرخ کنید. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

روش سرخ کردن بادمجان

ابتدا بادمجان ها را خوب بشوئید و پوست آن ها بگیرید و از وسط نصف کنید.سرخ کردن بادمجان با کمترین میزان روغن

حالا روی بادمجان ها مقداری نمک بپاشید و حدود نیم ساعت به آن فرصت دهید.نمک پاشیدن روی بادمجان ها برای سرخ کردن بادمجان بعد از این مدت مقداری آب قهوه ای رنگ از بادمجانها خارج می شود. حالا بادمجانها را بشویید و با دستمال کاملا خشک کنید.حالا به اندازه ۲ الی ۳ قاشق غذاخوری روغن داخل تابه نچسب بریزید و صبر کنید تا کاملا داغ شود.برای سرخ کردن بادمجان دو طرف آن را با قلمو به ماست آغشته کنید.آغشته کردن بادمجان با ماست برای سرخ کردن بادمجان حالا بادمجان ها را داخل تابه بچینید. سپس در تابه را ببندید تا بادمجان ها به خوبی مغز پخت شود. پس از این که یک سمت بادمجان ها سرخ شد زیر و رو کنید تا طرف دیگر هم سرخ شود.

نکات پایانی

در این روش برای سرخ کردن بادمجان از ماست استفاده شده است البته اگر به ماست دسترسی نداشتید می توانید از مقداری سفیده تخم مرغ هم استفاده کنید. که در این روش هم در طعم و مزه بادمجان ها هیچ تغییری ایجاد نمی شود. برای این که بادمجا ن مصرفی شما تلخی کمتری داشته باشند حتما به دو نکته توجه کنید: حتما موقع خرید از بادمجانهای سبکتر استفاده کنید. هم چنین پس از پوست کندن بادمجان ها را نمک بزنید و حدود نیم ساعت صبر کنید تا آب قهوه ای رنگ از آن خارج شود.

شما می توانید برای مشاهده سرخ کردن بادمجان با کمترین روغن به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

منبع: مجله زندگی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید