ساخت اسکویشی با کاغذ در دو مدل مختلف به همراه فیلم آموزشی

12
6615

ساخت اسکویشی با کاغذ در دو مدل مختلفاسکویشی یکی از اسباب بازی های پرطرفدار بین بچه هاست. این اسباب بازی بسیار نرم بوده و پس از فشار دادن به شکل اولیه خودش بر می گردد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با ساخت اسکویشی با کاغذ آشنا کنیم که می توانید  به راحتی و با کمترین هزینه این اسباب بازی را در خانه آماده کنید. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

اگر به ساخت کاردستی با کاغذ علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم آموزش های زیر را مطالعه کنید:
آموزش ساخت ماهی با کاغذ رنگی
آموزش ساخت جعبه کادو با کاغذ
ساخت قورباغه پرشی با کاغذ

وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز برای اسکویشی با کاغذ

الیاف
چسب نواری
قیچی
کاغذ رنگی
خودکار یا مداد

آموزش ساخت اسکویشی با کاغذ

مدل اول

اول از همه باید طرح دلخواه خود را روی کاغذ بکشید.در مدل اول از طرح صورتک یا همون ایموجی استفاده شده است.

برای این کار ابتدا کاغذ را تا کنید و با استفاده از کاسه گرد یک دایره روی کاغذ بکشید.

حالا برای اینکه راحت تر دایره رو ببرید کاغذ زیری را با چسب به کاغذ رویی بچسبانید. سپس دور تا دور کار را با قیچی ببرید.

دقت داشته باشید که که موقع قیچی کردن، کاغذ زیری جابجا نشود. اگر نمی توانید با دست کاغذها را کنار هم نگه دارید میتوانید بعد از کمی قیچی کردن دو لایه کاغذ را با چسب به هم بچسبانید.

قیچی کردن کاغذ برای ساخت اسکویشی با کاغذدر این مرحله از ساخت اسکویشی با کاغذ ، روی دایره ها طرح دلخواه خود را بکشید. اگر شما مانند عکس زیر از ماژیک استفاده می کنید بهتر است یک کاغذ زیر دست خود بگذارید تا سطح زیر دست شما رنگی نشود.

کشیدن طرح روی کاغذ برای ساخت اسکویشی با کاغذحالا باید کل سطح طرح را با چسب نواری بپوشانید. برای راحتی کار بهتر است که از چسب نواری پهن استفاده کنید. برای جابه جا نشدن کاغذ در ابتدای کار بهتر است یک جسم سنگین روی کاغذ بگذارید و بعد چسب زدن را شروع کنید.

هنگام چسب زدن دقت داشته باشید که بین چسب ها فاصله نیفتد. توجه داشته باشید که یک قسمت از کار را بدون چسب باقی بگذارید.چسب زدن روی کاغذ برای ساخت اسکویشی با کاغذ

سپس طرف دیگر اسکویشی را چسب بزنید و در آخر اضافه چسب ها را قیچی کنید.

در این مرحله از ساخت اسکویشی با کاغذ دو قسمت را با چسب به هم بچسبانید.

سعی کنید این مرحله را با ظرافت و دقت تمام انجام دهید زیرا در زیبایی نهایی کار شما موثر است. حالا از قسمتی که باز گذاشته اید داخل اسکویشی را الیاف پنبه ای پر کنید. شما می توانید برای این کار از دستمال کاغذی و یا پلاستیک نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که اسکویشی را نباید به میزان زیاد یا خیلی کم پر کنید.

پر کردن اسکویشی با الیاف در ساخت اسکویشی با کاغذ

در آخرین مرحله از ساخت اسکویشی با کاغذ هم قسمت بالای اسکویشی رو با چسب بچسبانید.

مدل دوم

اگر دوست دارید اسکویشی را با طرح های چاپی و کارتونی بسازید ابتدا طرح خود را به اندازه دلخواه روی کاغذ پرینت بگیرید. سپس تمام مراحل قبلی را تکرار کنید.

دانلود الگو کیتی و اسب تک شاخ

دقت داشته باشید که به هنگام چسب زدن دو قسمت بالایی و پایینی اگر طرح شما لبه و حاشیه داشت هنگامی که چسب را روی یکی از لبه ها زدید قبل از اینکه آن را به لبه دیگر بچسبانید حتماً با قیچی روی چسب برش کوچک ایجاد کنید تا موقع چسبیدن بدشکل نشود و تمام قسمتهای کار را بپوشاند.

همچنین به هنگام پر کردن اسکویشی اگر شکلی که انتخاب کرده اید مثل شکل اسب تک شاخ بود و پر کردن بعضی از قسمت های آن سخت بود می توانید از یک وسیله مثل خودکار یا مداد برای پر کردن قسمت های کوچک و باریک استفاده کنید.

نکته پایانی

پس از ساخت کامل اسکویشی با فشار دادن به آرامی به شکل قبلی خود بر می گردد که به دلیل ورود هوا از داخل روزنه هاست. اگر اسکویشی شما به این شکل نبود حتماً خیلی محکم به آن چسب زده اید و راه ورود هوا ندارد. برای برطرف کردن این مشکل کافی است با سوزن چند عدد سوراخ ریز روی دو طرف اسکویشی ایجاد کنید.

شما می توانید برای مشاهده آموزش ساخت اسکویشی با کاغذ به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

12 دیدگاه‌ها

  1. ببخشید من هرچقدر دنبال لینک عکس ها گشتم پیدا نکردم لطفا لطفا بگید لینک عکس ها کجا نوشته شده ممنون میشم خیلی ممنون عکس کلیپ عالیتون ولی من اصلا لینک رو پیدا نکردم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید