ساخت استند لوازم آرایشی با مقوا در دو مدل مختلف + فیلم آموزشی

0
470

ساخت استند لوازم آرایشی با مقواساخت وسایل مختلف با استفاده از مواد دور ریختنی بهترین راه برای بازیافت این محصولات است. مقواهای دورانداخته شده می توانند بازیافت شوند و برای ساخت وسایل مختلف مورد استفاده قرار گیرند. شما می توانید از این مقواها برای ساخت استند استفاده کنید و وسایل کوچک و بزرگ خود مانند لوازم آرایش،جواهرات و لوازم التحریر را در آنها نگه دارید. پس با ما در این مقاله همراه شوید تا با آموزش ساخت استند لوازم آرایشی با مقوا آشنا شوید.

ساخت استند مدل رژ لب

مواد مورد نیاز

مقوا با قطر لبه ۴ میلی متری
فوم اکلیلی به رنگهای قرمز، نقره ای و مشکی
اسپری رنگ
خودکار
خط کش، کاتر و قیچی
چسب حرارتی

نحوه ساخت

برای ساخت استند لوازم آرایشی با مقوا، ابتدا باید قطعات بدنه استند را برش بزنید. برای این کار مقوا و خودکار را بردارید و مستطیل هایی به ابعاد زیر بکشید و با استفاده از کاتر آنها را برش بزنید:

کف: ۹.۵ در ۱۴ سانتی متر (یک عدد)
دیواره: ۵ در ۱۴ سانتی متر (دوعدد)
قسمت وسط:
۵ در ۹ سانتی متر( پنج عدد)
۳ در ۵ سانتی متر( ۸ عدد)

برش مقوا برای استند لوازم آرایشی

در مرحله بعد ، ابتدا دیواره ها را با چسب حرارتی به قسمت کف بچسبانید. در حین چسباندن، توجه داشته باشید که قطعات را کاملا به صورت عمود روی کف استند می چسبانید.

حالا دیواره های کوچک را مطابق تصویربا فاصله ۳ سانتی متری بچسبانید.

در مرحله ی بعد دیواره ی بزرگتر را به دیواره های کوچکتر بچسبانید.

حالا با استفاده از اسپری رنگ بدنه استند لوازم آرایشی را کاملا رنگ کنید و صبر کنید تا کاملا خشک شود.

سپس فومهای اکلیلی را مطابق الگوهای زیر برش بزنید و با چسب حرارتی به بدنه متصل کنید.

دریافت الگو شماره ۱

دریافت الگو شماره ۲

چسباندن فوم به بدنه استند لوازم آرایشی

برای قسمت پشتی استند، مطابق ابعاد بدنه از فوم اکلیلی برش بزنید و به آن بچسبانید.

برای قسمت جلویی نیز، قسمت میانی فوم قرمز را برش بزنید و به بدنه بچسبانید.

برای زیبایی بیشتر کار نوارهای باریک از فوم ببرید و روی لبه های بدنه استند لوازم آرایشی بچسبانید.

ساخت استند لوازم آرایشی مدل لانه زنبوری

ساخت استند لوازم آرایشی مدل لانه زنبوری

مواد مورد نیاز

مقوا
کاغذ رنگی
کاغذ کادو
مداد
خط کش، کاتر و قیچی
چسب
درب بطری

نحوه ساخت

برش بدنه استند

در اولین مرحله از ساخت استند لوازم آرایشی، باید قطعات شش ضلعی را روی مقوا ببرید. برای این کار مقوا و مداد را بردارید و یک دایره به قطر ۶ سانتی متر روی مقوا بکشید. حالا با خط کش اضلاع را روی دایره مشخص کنید و با استفاده از مداد و خط کش اضلاع را به هم متصل کنید. سپس با استفاده از کاتر، شش ضلعی را برش دهید. دو شش ضلعی دیگر هم ببرید.

برش مقوا برای ساخت استند لوازم آرایشی

در مرحله ی بعد مقوای دیگری برداشته و مستطیل هایی به عرض ۶ و طول ۸ سانتی متر روی آن علامت گذاری کنید و با استفاده از کاتر آنها را برش دهید تا ۱۸ عدد از این قطعات را در همین اندازه داشته باشید.

حالا باید کاغذ رنگیها را بچسبانید. برای اینکار مقواهای شش ضلعی را با کاغذ رنگیها بپوشانید.برای زیبایی بیشتر می توانید برای سه شش ضلعی از سه رنگ مختلف استفاده کنید.

تزئین بدنه استند

در این مرحله تکه های مقوایی ۶ در ۸ سانتی متری را بردارید و لبه های مقوا را با استفاده از کاتر به نحوی برش دهید که یک حالت اریب پیدا کنند. حالا آنها را به اطراف شش ضلعی ها بچسبانید تا شکل لانه زنبور به خود بگیرند. در حین چسباندن لبه ها، مطمئن شوید که لبه ها به درستی اریب شده باشند. وقتی همه مقواها را چسبانید ۳ استند کوچک خواهید داشت.

تزئین بدنه استند لوازم آرایشی

حالا باید کاغذ رنگی ها را داخل استند لوازم آرایشی بچسبانید. کاغذرنگیها را بردارید و آنها را به صورت مستطیل های ۶ در ۸ سانتی متری برش دهید. مقداری چسب روی آنها بزنید و با دقت تمام کاغذرنگیها را درون استندها بچسبانید. گوشه های کاغذرنگی ها را برش داده و از آنها برای پوشش لبه های بیرونی استفاده کنید. همین کار را برای دو استند دیگر هم انجام دهید.

حالا کاغذ کادوها را بردارید و آنها را دور استند لوازم آرایشی بپیچید. گوشه های کاغذ کادوها را برش دهید و آن را روی قسمت پایین استند تا کنید تا جلوه خوبی به آن بدهد. برای دو استند باقیمانده نیز همین کار را انجام دهید. همچنین ، قسمت پایین استند را هم با یک کاغذ کادو بپوشانید و با استفاده از قیچی قسمتهای اضافی کاغذ کادو را ببرید.

حالا دو درب بطری پلاستیکی بردارید و دو طرف آنها را با کاغذ رنگی بپوشانید.

در آخرین مرحله باید استند ها را به هم بچسبانید. دو عدد از استندها را بردارید و از چسب حرارتی برای چسباندن آنها به یکدیگر استفاده کنید. حالا استند سوم را به لبه دو استند دیگر بچسبانید. نحوه اتصال استند لوازم آرایشی با مقوادو درب بطری را روی دوعدد از استندها بچسبانید تا به عنوان پایه عمل کنند.

اتصال پایه به استند لوازم آرایشی

ساخت استندلوازم آرایشی شما به پایان رسیده است. شما میتوانید لاک ناخن و سایر محصولات آرایشی تان را در آن نگهداری کنید. همچنین اگر میخواهید لوازم تحریر تان را درآن نگه دارید می توانید آن را در حالت ایستاده یا صاف روی سطح قرار دهید.

بیشتر بخوانید:

ساخت کاردستی با قوطی نوشابه

ساخت کاردستی با بطری نوشابه

منبع:instructables.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید