روغن خانگی دور کننده حشرات از بدن

با شروع گرمای تابستان مطمئناً با حشرات گرسنه‌ای مواجه می‌شویم که تنها منتظرند تا پوست ما را ببینند و به آن حمله کنند. یا حتی بدتر از این، آنها ممکن است به یک کابوس شبانه تبدیل شوند و باعث شوند شب‌ها دچار بی‌خوابی شویم. پس با ما همراه شوید تا با روش طبیعی ساخت دور کننده حشرات با استفاده از روغن خانگی میخک و مرکبات آشنا شوید.

تکنیک استفاده شده برای درست کردن روغن می‌تواند برای آماده‌سازی هر نوع روغن معطری استفاده شود. این روغن‌ها می‌توانند برای ماساژ، تمدد اعصاب و حتی درمان‌های زیبایی مورد استفاده قرار گیرند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مواد دلخواه را ترکیب کنید و میزان مناسبی از روغن پایه به آنها اضافه کنید تا غلظت موردنظر خود را به دست آورید. این روغن‌ها می‌توانند در اسپری روغن نیز استفاده شوند .

همچنین به شما پیشنهاد می‌کنیم که از روغن خانگی میخک و مرکبات تنها در شب و یا در سایه استفاده کنید. زیرا روغن مرکبات می‌تواند در تابش مستقیم خورشید، واکنش بدی روی پوست شما داشته باشد. اگر پوست شما حساس، آسیب‌دیده یا آفتاب‌سوخته است، بسیار مراقب باشید. ابتدا یک قطره روغن روی پوست خود استفاده کنید و اگر هیچ مشکلی نبود از آن استفاده کنید.

گام ۱: جمع‌آوری مواد برای ساخت دور کننده حشرات

شما به این مواد نیاز دارید

یک پرتقال بزرگ یا دو پرتقال کوچک
دو عدد لیموی بزرگ( سعی کنید بزرگترین لیموکه بیشترین بو را دارد، انتخاب کنید.)
دو قاشق میخک (اگر قدیمی است و یا بوی آن به اندازه کافی قوی نیست، مقدار آن را دو برابر کنید.)
هاون، همزن یا غذاساز
قابلمه ای که به اندازه کافی عمیق باشد تا بطری شیشه‌ای پر از مخلوط شما را در بر بگیرد.
دو بطری شیشه‌ای درب دار ضدعفونی‌شده
رنده
قیف (اگر قیف ندارید سر یک بطری پلاستیکی را ببرید، آن را تمیز کرده و از آن استفاده کنید).
روغن زیتون بکر: به اندازه‌ای که مخلوط شما را بپوشاند
صافی

گام ۲: آماده‌سازی مخلوط دور کننده حشرات

مرکبات را بشویید و پوست آنها را کاملاً رنده کنید. میخک را کمی خرد کنید، زیرا ما نمی‌خواهیم که میخک را به پودر تبدیل کنیم چون در گام آخر با مشکل مواجه می‌شوید.

مواد را با کمک قیف یا یک قاشق داخل بطری شیشه‌ای ضدعفونی‌شده تمیز بریزید.

برای ضدعفونی کردن بطری‌ها و درب‌هایشان، آنها در قابلمه ای پر از آب گذاشته و به مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید. آنها را با انبر تمیز خارج کنید و روی یک دستمال حوله‌ای قرار دهید تا خنک شوند

گام ۳: روغن پایه و حمام آب را اضافه کنید

روغن پایه را (که در اینجا روغن زیتون بکر است) به بطری که مخلوط در آن است اضافه کنید. مقدار روغن باید به حدی باشد که مواد را پوشش دهد. اگر نمی‌خواهید ماده شما غلظت بالایی داشته باشد، روغن بیشتری اضافه کنید و درب بطری را ببندید.

مقداری آب داخل قابلمه بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. زمانی‌که آب جوش آمد شعله را خاموش کنید و بطری حاوی مخلوط را در آن شناور کنید. هر گز شعله را برای حمام آب روشن نگذارید. حرارت دادن بیش از حد به مخلوط می‌تواند باعث تغییر ماهیت روغن مرکبات می‌شود.

توجه داشته باشید بستن محکم درب بطری بسیار مهم است تا هیچ آبی داخل آن نشود. اگر آب وارد بطری شود، روغن خراب می‌شود و باید دوباره کار را از اول شروع کنید.

گام ۴: صبور باشید!

حمام آب را برای سه روز متوالی و روزی یک بار انجام دهید. بهتر است این کار را صبح انجام داده و تا روز بعد آن را رها کنید. اجازه دهید تا خنک شدن آب،  بطری داخل قابلمه بماند. شما می‌توانید از همان آب چند بار استفاده کنید تا آب به هدر نرود. از اینجا به بعد، روغن خود را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید تا خراب نشود.

گام ۵: صاف کنید و از مصرف دور کننده حشرات لذت ببرید!

پس از گذشت سه روز، روغن را داخل یک بطری ضدعفونی‌شده بریزید و دور بطری را با فویل آلومینیومی بپوشانید تا از نور خورشید دور باشد. می‌توانید با یک قاشق این مخلوط را از یک صافی عبور دهید تا هرچقدر که می‌خواهید روغن بگیرید.

توجه داشته باشید که اگر از میخک پودر شده استفاده کنید، احتمالاً همراه با روغن از سوراخ‌های صافی عبور می‌کند و استفاده از روغن را سخت می‌کند.

اکنون شما مؤثرترین دفاع طبیعی در برابر حشرات را دارید.

توجه داشته باشید که اگر برای مدت طولانی از روغن استفاده نمی‌کنید (برای مثال در زمستان) آن را در یخچال نگهداری کنید.

منبع: مجله زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *