روش های ضدعفونی کردن توت فرنگی

0
145

روش های ضدعفونی کردن توت فرنگی

توت فرنگی منبع خوب ویتامین C ، اسید فولیک ، آنتی اکسیدان و فیبر است. این میوه نه تنها بخشی از یک رژیم غذایی سالم را تشکیل می دهد بلکه می تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی نیز کمک کند. توت فرنگی مانند سایر محصولات تازه باید قبل از مصرف به دقت تمیز شود زیرا می تواند به باکتری های مضری مانند سالمونلا و E. coli آلوده شود. علاوه براین این میوه دارای بیشترین سموم دفع آفات است. در این مقاله با روش های ضدعفونی کردن توت فرنگی آشنا می شوید.

به هنگام ضدعفونی کردن توت فرنگی:

توت فرنگی های خراب را از میان توت فرنگی های سالم بردارید.

ضد عفونی کردن توت فرنگی

تا زمانی که نمی خواهید توت فرنگی ها را بخورید، آنها را نشویید زیرا توت فرنگی مانند اسفنج عمل می کند و به سرعت آب را جذب می نماید. همین امر باعث می شود به سرعت خراب شود.

توت فرنگی هایی که له شده و یا کپک زده اند و یا رسیده نیستند را دور بیندازید. فقط توت فرنگی هایی که سالم و قرمز رنگ هستند را نگه دارید.

ساقه توت فرنگی ها را قبل از شستن جدا نکنید زیرا این کار باعث می شود توت فرنگی آب بیشتری را جذب کند.

توت فرنگی ها را در آب غوطه ور نکنید، بلکه در زیر آب  تک تک توت فرنگی ها را خوب بشویید.

پس از شستن، اجازه دهید توت فرنگیها یک دقیقه در آبکش بمانند.

سپس آنها را با حوله کاغذی خشک کنید. آنها را روی حوله تمیز آشپزخانه پخش کرده و به آرامی خشک کنید. مراقب باشید به هنگام خشک کردن به میوه آسیب نرسانید.

خشک کردن توت فرنگی

روش های ضدعفونی کردن

استفاده از محلول سرکه

تمیز کردن توت فرنگی ها با محلول سرکه به جلوگیری از خراب شدن سریع آنها در یخچال نیز کمک می کند. در ابتدا شما باید توت فرنگی هایی که کپک زده یا له شده اند را دور بریزید و سپس محلول سرکه را آماده کنید. شما برای این کار به سرکه سفید و یک لگن یا کاسه بزرگ نیاز خواهید داشت.

 

نصف لگن تمیز یا سینک را با آب سرد پر کنید (مطمئن شوید که آب گرم نباشد) و برای هر ۳ لیوان آب ۱ فنجان سرکه اضافه کنید. سپس محلول را به خوبی با دست مخلوط نمایید.

استفاده از سرکه

دو یا سه توت فرنگی را با دست بردارید و شروع به تمیز کردن آنها کنید. این کار باعث حصول اطمینان می شود که تمام توتها را به خوبی تمیز کرده اید.

توت فرنگیها را به مدت ۳۰ ثانیه در محلول سرکه قرار دهید. سپس توت فرنگی ها را در زیر آب سرد، خوب بشویید تا عطر و طعم سرکه روی میوه ها باقی نماند. در آخر میوه ها را با حوله کاغذی و یا حوله آشپزخانه خشک کنید .

استفاده از محلول ضدعفونی کننده میوه و سبزیجات

شما می توانید محلول ضدعفونی کننده را از اکثر سوپر مارکت های مواد غذایی خریداری کنید.

نیمی از لگن تمیز یا سینک خود را با آب سرد پر کنید. سپس ۵۰ میلی لیتر از محلول ضدعفونی کننده را به آب اضافه کرده و هم بزنید. محلول را با دست خوب مخلوط کنید.

دو یا سه توت فرنگی را با دست بردارید و شروع به تمیز کردن آنها کنید. توت فرنگی ها را به مدت ۳۰ ثانیه در محلول قرار دهید. سپس آنها را در زیر آب سرد خوب بشویید تا طعم محلول ضدعفونی کننده بر روی میوه ها باقی نماند. درآخر میوه را با حوله کاغذی و یا حوله آشپزخانه خشک کنید.

منبع: مجله زندگی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید