روش خشک کردن آلو در خانه

0
170

روش خشک کردن آلو در خانه

خشک کردن آلو علاوه براین که عطر و طعم آلو را افزایش می دهد، این امکان را به شما می دهد که بتوانید آنها را برای مدت زیادی نگهداری کنید. آلوی خشک شده به غذاهای زیادی مانند خورش آلو اسفناج طعم خوبی می بخشد. همچنین به‌عنوان یک میان ‌وعده خوشمزه می‌ تواند استفاده شود. در این آموزش ۳ روش مختلف برای خشک کردن آلو در خانه معرفی شده است.

خشک کردن آلو در آفتاب

خشک کردن آلو در آفتاب یک روش ساده و ارزان است. این روش به هیچ ابزار خاصی نیاز ندارد، ولی نسبت به سایر روش ها به زمان بیشتری نیاز دارد.

خشک کردن آلو در آفتاب

مراحل خشک کردن آلو در آفتاب

ابتدا آلو های رسیده و سالم را انتخاب کنید و سپس بشویید. بعد آلوها را برای مدت کوتاهی درون قابلمه ای از آبجوش بریزید. هنگامی که آلوها ترک های ریز برداشتند آنها را از آب خارج کنید و روی دستمال قرار دهید تا کمی آب آلوها گرفته شود. آنها را روی سینی توری بچینید و فضای کافی بین آلوها بگذارید تا هوا آزادانه در بین آنها جریان یابد. بهتر است زیر سینی ها فویل قرار دهید تا آبی که هنگام خشک شدن از آلوها می‌ ریزد را نگه دارد.

سپس سینی ها را در یک محل گرم و خشک قرار دهید. محلی را پیدا کنید که خورشید به طور مستقیم بر آلو ها بتابد. برای خشک کردن آلو دمای بیرون باید بیشتر از ۲۹ درجه سانتی‌گراد بوده و رطوبت باید کمتر از ۶۰٪ باشد. هر چند وقت یکبار آلوها را پشت و رو کنید تا هر دو سمت به خوبی خشک شود.

احتمالاً پس از ۴ روز، آلوها آماده بسته ‌بندی هستند. آلوهای خشک‌شده باید چروک باشند اما خیلی سفت نباشند. اگر آلوها را نصف کنید نباید هیچ رطوبتی داخل میوه باشد.

خشک کردن آلو در فر

استفاده از فر یک روش ساده و محبوب برای خشک کردن آلو است.

خشک کردن آلو در فر

مراحل خشک کردن آلو در فر

از یک چاقوی کوچک و تیز استفاده کنید تا آلوها را با آن نصف کنید و هسته ی میوه را جدا کنید. شما می ‌توانید برای سرعت بخشیدن به فرایند خشک شدن، آلوها را به قطغات کوچکتر خرد کنید.

آلوها را روی قفسه فر بچینید. آنها را صاف روی قفسه بچینید و فضای کافی بین قطعات بگذارید. اگر آلوها خیلی نزدیک به هم باشند، در فرایند خشک شدن اثر گذار است. سپس یک فویل یا سینی زیر قفسه قرار دهید.

در طول فرایند خشک شدن، میزان زیادی آب از آلوها خارج می شود. اگر آلوها را داخل یک تابه قرار دهید، آب آنها به تابه می‌چسبد و در فرایند خشک کردن اختلال ایجاد می‌ کند. کار معقول‌ تر این است که آلوها را مستقیم روی قفسه قرار دهید.

برای جلوگیری از کثیف‌کاری، یک لایه فویل پایین فر قرار دهید تا آب آلوها روی آن جمع شود. شما همچنین می‌ توانید از یک سینی با فویل استفاده کنید و آن را زیر قفسه قرار دهید.

فر را روی ۸۰ الی۹۰ درجه سانتی گراد قرار دهید. اگر دمای فر در کمترین دمای ممکن قرار داشته باشد، فرایند خشک شدن بهتر انجام می ‌شود.

برای خشک شدن آلوها به صورت همزمان هر چند ساعت یکبار آنها را بررسی کنید و پشت و رو کنید تا به طور یکسان خشک شوند. بررسی کردن منظم آلوها در فر بسیار مهم است. زمان خشک شدن به مقدار آب موجود در آلوها بستگی دارد. شاید لازم باشد که برخی از آلوها را زودتر از بقیه از فر خارج کنید. معمولاً خشک کردن آلوها حدود ۸ ساعت زمان می ‌خواهد.

بیشتر افراد دوست دارند که آلوهای خشک ‌شده رنگ تیره داشته باشند و درون آنها کمی آب ‌دار و نرم باشد. اگر شما می‌ خواهید که از این خشک‌ تر شود، آنها را به مدت بیشتری درون فر نگه دارید.

به محض اینکه آلوها به حدی از خشکی رسیدند که مد نظر شما بود، آنها را از فر خارج کنید.

خشک کردن آلو با میوه خشک ‌کن

شما می‌ توانید از دستگاه میوه خشک کن برای خشک کردن آلو استفاده کنید. این دستگاه میزان آب آلوها را با استفاده از گرما و جریان هوا کاهش می ‌دهد. دستگاه میوه خشک ‌کن با حذف مناسب رطوبت از میوه، مانع رشد باکتری‌ها می شود و به حفظ آلوهای شما کمک می ‌کند.

خشک کردن آلو با میوه خشک ‌کن

مراحل خشک کردن آلو با میوه خشک کن

از آلوهای تازه و باکیفیت استفاده کنید. از آلوهای بیش از حد رسیده و یا ضربه دیده استفاده نکنید.

آلوها را بشویید و آن را نصف کنید. از یک چاقوی کوچک و تیز برای این کار استفاده کنید. هسته و ساقه آلو را جدا کنید.

آلوهای نصف ‌شده را روی سینی خشک‌کن قرار دهید. اگر آلوهای زیادی دارید، می ‌توانید آنها را نزدیک هم روی سینی بچینید. اما مراقب باشید که آلوها روی همدیگر قرار نگیرند زیرا روی چرخش هوا اثر گذاشته و زمان خشک شدن را افزایش می ‌دهد.

پس از اینکه آلوها را روی سینی قرار دادید، خشک‌کن را روشن کنید تا فرایند خشک کردن را آغاز کند. اگر خشک‌کن شما دما دارد، آن را روی ۴۶ درجه سانتی گراد (۱۱۵ درجه فارنهایت) تنظیم کنید.

برای فهمیدن زمان خشک شدن آلوها به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید. زمان خشک کردن به عواملی مانند میزان آب موجود در آلوها، ضخامت میوه، رطوبت، دما و ارتفاع بستگی دارد. به‌طور متوسط، آلوها بین ۸ تا ۱۴ ساعت برای خشک شدن، زمان نیاز دارند.

هر چندوقت یکبار به آلوها سر بزنید و آنها را پشت و رو کنید. اگر آلو به سینی چسبیده باشد به این معناست که هنوز رطوبت دارد و باید چند ساعت دیگر صبر کنید و سپس آن را پشت و رو کنید.

چند ساعت پس از پشت و رو کردن آلوها دوباره آنها را بررسی کنید. تکه ‌ای را بردارید و صبر کنید تا سرد شود و سپس استحکام آن را با انگشت بررسی کنید. اگر آلو از نظر شما خشک شده بود، دیگر آماده است.

آلوهای نصف‌شده ممکن است در زمان‌های مختلفی خشک شوند. آلوهایی که از نظر شما به اندازه کافی خشک شده‌اند را بردارید و بقیه را به‌طور منظم بررسی کنید.

آلوهای خشک ‌شده را به‌مدت نیم الی یک ساعت خنک کنید و پیش از اینکه آنها را بسته‌بندی کنید، از خنک شدن کامل آنها مطمئن شوید.

آلوهای خشک شده را چگونه بسته‌ بندی و نگهداری کنیم؟

آلوهای خشک‌شده را در ظروف شیشه‌ای قرار دهید. شیشه را هر روز و به مدت یک هفته تکان دهید تا رطوبت باقیمانده به‌طور مساوی بین آلوهای خشک‌شده پخش شود. اگر هرگونه رطوبتی در شیشه دیدید، آلوها را دوباره برای خشک کردن برگردانید تا کامل خشک شوند.

شما می‌ توانید آلوها را در کیسه‌ های فریزری نیز نگه دارید. هنگام نگهداری در کیسه ‌های فریزری، هوای داخل پاکت را تا آنجا که می ‌توانید خارج کنید.

اگر آلوهای شما کاملاً خشک هستند می‌ توانید آنها را در دمای اتاق نگهداری کنید. یک بخش خنک و خشک از کابینت را برای این کار انتخاب کنید. شما همچنین می‌ توانید آلوها را درون یخچال نگهداری کنید. اگر آلوهای خود را در یخچال یا کابینت نگهداری ‌کنید، آلوها بین ۶ الی ۱۲ ماه سالم می ‌مانند.

اگر دوست دارید که آلوهای شما کمی رطوبت داشته باشند، می‌ توانید آنها را در فریزر نگهداری کنید تا از رشد کپک در آنها جلوگیری کنید. در این روش آلوها بین ۱۲ تا ۱۸ ماه سالم می ‌مانند.

تالیف: مجله زندگی
منبع: dryingallfoods.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید