درست کردن کود خانگی ارگانیک با مواد طبیعی

0
144

درست کردن کود خانگی ارگانیک با مواد طبیعی

زمانیکه به ساخت کود خانگی فکر می‌کنید، توجه داشته باشید که گیاه برای زندگی و رشد به چه موادی نیاز دارد. نیتروژن، فسفر و پتاسیم سه ماده ضروری برای رشد گیاه هستند. بد نیست که بدانید، شما روزانه مقدار زیادی از این مواد را دور می‌ریزید. شما می توانید با استفاده مجدد از ته مانده قهوه، پوست تخم مرغ و پوست موز بدون هیچ هزینه ای یک کود خانگی۱۰۰ درصد ارگانیک تولید کنید.

مواد موردنیاز برای تهیه کود خانگی:

مواد موردنیاز برای تهیه کود خانگی:

ته‌مانده قهوه ی آسیاب‌شده

پوست تخم‌مرغ

پوست موز

۴ عدد ظرف (از ظرف‌هایی با دهانه گشاد استفاده کنید): سه ظرف برای سه ماده بالا و یک ظرف برای ترکیب نهایی نیاز دارید.

سینی

سینی توری (اختیاری)

آسیاب قهوه

گام ۱: استفاده از ته‌مانده قهوه

قهوه سرشار از نیتروژن است. پس از اینکه برای خود قهوه درست کردید، دانه های قهوه‌ را روی سینی پهن کنید و جلوی آفتاب بگذارید تا خشک شوند. قهوه‌ها خیلی سریع جلوی آفتاب خشک می‌شوند.

استفاده از ته‌مانده قهوهبرای تهیه کود خانگی

زمانی‌که خشک شدند می‌توانید آنها را در یک ظرف نگهداری کنید یا می‌توانید آنها را با آسیاب بیشتر آسیاب کنید تا کوچک‌تر شوند. مزیت آسیاب کردن این است که شما سطح بیشتری برای گیاه خود ایجاد می‌کنید تا بتواند از این مواد تغذیه کند.

گام ۲: استفاده از پوست تخم‌مرغ

پوست تخم‌مرغ سرشار از فسفر است. پوست تخم‌مرغ‌ها را داخل یک ظرف ‌بگذارید و ظرف را در آفتاب قرار دهید تا خشک شوند، مانند همان کاری که با پس‌مانده‌های قهوه انجام دادید.

استفاده از پوست تخم‌مرغ برای تهیه کود خانگی

برخی از افراد برای جلوگیری از رشد باکتری پوست تخم‌مرغ ها را قبل از خشک کردن می‌شویند ولی اگر شما آنها را زیر نور خورشید خشک می‌کنید، این کار ضروری نیست.

بعد از اینکه خشک شدند، آنها را با آسیاب قهوه تا آنجا که می‌توانید خرد کنید و در یک ظرف نگهداری کنید.

 پوست تخم‌مرغ‌ها هنگام شروع آسیاب کردن، کمی بوی نامطبوع می‌دهند (قابل تحمل است) اما قهوه و پوست موز به هنگام آسیاب کردن بوی فوق‌العاده‌ای دارند.

گام ۳: استفاده از پوست موز

پوست موز سرشار از پتاسیم است. پوست موزهای خود را روی یک سینی توری گذاشته و سپس جلوی آفتاب قرار دهید. استفاده از سینی توری را ترجیح ‌دهید زیرا جریان هوا را ماکزیمم می‌کند و به خشک شدن پوست موز بیشتر کمک می‌کند. خشک کردن پوست موز بسته به میزان نور خورشید و باد بین ۱ تا ۳ روز زمان نیاز دارد.

زمانی‌که رنگ پوست های موز سیاه شود و حالت شکننده و خشک داشته باشند و به راحتی بشکنند، آنها را بشکنید و داخل آسیاب قرار دهید و تا جایی که می‌توانید خرد کرده و در یک ظرف نگهداری کنید.

گام ۴: استفاده از روش های جایگزین به جای خشک کردن آفتابی

بسته به شرایط آب‌وهوایی می توانید به جای آفتاب از خشک‌کن تجاری و یا از اجاق گاز استفاده کنید.

برای استفاده از اجاق گاز باید درجه فر را روی ۱۲۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید. زمان خشک شدن برای مواد متفاوت است (برای پوست موز می‌تواند چندین ساعت طول بکشد) بنابراین آنها را چک کنید. به یاد داشته باشید که می‌خواهید آنها را خشک کنید نه اینکه بپزید.

گام ۵: ترکیب کردن سه ماده جهت تولید کود خانگی

گیاهان متفاوت به مقدار متفاوتی از موادمعدنی نیاز دارند. با این حال تقریباً همه آنها با ترکیب مساوی از این سه ماده رشد کافی خواهند داشت. ظرف دیگری تهیه کنید و مقدار مساوی از دانه‌های قهوه، پوست تخم‌مرغ و پوست موز آسیاب شده بردارید و سپس آنها را مخلوط کنید.

گام ۶: استفاده از کود خانگی برای گیاه

این ماده یک کود گیاهی کند است. به عبارت دیگر وقتی کود خانگی روی خاک قرار می‌گیرد به آرامی مواد خود را داخل خاک آزاد می‌کند و گیاه شما از این مواد استفاده می‌کند (برخلاف کود مایع که سریع‌تر به گیاه می‌رسد). اگر شما گلدان یک گیاه را تعویض می‌کنید، مخلوط کردن مقدار کمی از کود خانگی با خاک گلدان و سپس ریختن کمی از این ماده هر ۲ الی ۴ هفته یک بار می‌تواند برای بسیاری از گیاهان کافی باشد (به ازای هر نیم کیلو خاک از چندین قاشق کود استفاده کنید). به یاد داشته باشید که کود دادن بیش از حد به گیاه به اندازه کود ندادن به گیاه بد است. بنابراین هرگز بیش از حد به گیاه کود ندهید. در پول، انرژی و مواد دور ریز خود صرفه‌جویی کنید.

منبع: مجله زندگی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید