خواص آلو و آلو خشک

0
129

خواص آلو و آلو خشک

آلو و آلو خشک منبعی عالی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، فیبر و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند. آنها خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند پوکی استخوان، سرطان، بیماری قلبی و دیابت را کاهش می‌دهند. علاوه بر این مزه خوبی داشته و آماده‌سازی آنها راحت است، بنابراین به راحتی می‌توانید آنها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. شما می‌توانید آلو را به‌صورت تازه یا خشک‌ شده مصرف کنید.‌ در این مقاله با ما باشید تا با خواص آلو و آلو خشک آشنا شوید.

آلو و آلو خشک سرشار از مواد مغذی هستند:

آلو و آلو خشک میزان قابل توجهی ویتامین، ماده معدنی، فیبر و آنتی‌اکسیدان دارا هستند. یک وعده آلوخشک و آلو از نظر مقدار کل ویتامین و مواد معدنی کمی با هم متفاوت هستند. آلوی خشک کالری، فیبر، کربوهیدرات، ویتامین K، B و موادمعدنی بیشتری نسبت به آلو تازه دارد.

آلو خشک و آب آن می‌توانند یبوست را بهبود بخشند:

از آلو خشک و آب آن برای رفع یبوست استفاده می شود، زیرا حاوی مقدار زیادی فیبر و سوربیتول است.

یک عدد آلو خشک حاوی ۱ گرم فیبر است. فیبر موجود در آلو خشک بیشتر بصورت نامحلول است که نقش مهمی در جلوگیری از یبوست ایفا می‌کند و باعث سرعت بخشیدن به حرکت مدفوع در لوله گوارشی می‌شود.

علاوه‌ بر این، آلو خشک و آب آن حاوی سوربیتول هستند که اثرات ملین طبیعی را دارد. پژوهش ها نشان می دهد که خوردن آلو خشک در درمان یبوست، نسبت به سایر ملین ها سریع‌تر عمل می‌کند.

در یک آزمایش، افرادی که به مدت ۳ هفته، هر روز ۵۰ گرم آلو خشک مصرف کرده بودند نسبت به افرادی که ملین های دیگری مصرف کرده بودند، دفع بهتر و بیشتری داشتند.

لازم به ذکر است که خوردن بیش از حد آلو خشک در یک وعده ممکن است باعث اثرات نامطلوبی مانند اسهال داشته باشد. برای جلوگیری از چنین اتفاقی باید روزی بین ۴۴ تا ۸۷ گرم از این ماده را مصرف کرد.

به هنگام استفاده از آب آلو خشک، حتماً باید ۱۰۰٪ طبیعی باشد و به آن هیچ‌گونه ماده قندی اضافه نشده باشد و روزانه ۱۱۸ تا ۲۳۷ میلی‌لیتر مصرف شود.

آب آلو و آلو خشک

آلو و آلو خشک سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند:

آلو و آلو خشک سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند که برای کاهش التهاب و محافظت از سلول‌ها در برابر رادیکال‌های آزاد مفیدند.

آلو حاوی آنتی‌اکسیدان‌های پلی‌فنول است که اثرات مثبتی روی سلامت استخوان دارد و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و دیابت را کاهش می دهد.

برخی پژوهش‌ها نشان داده‌اند که آلو نسبت به هلو و شلیل بیش از دو برابر آنتی‌اکسیدان پلی‌فنول دارد. بسیاری از پژوهش‌های آزمایشگاهی دریافته‌اند که پلی‌فنول موجود در آلو و آلوخشک اثرات ضدالتهابی قوی داشته که می‌تواند از آسیب به سلول‌ها جلوگیری کند.

آنتوسیانین که یک نوع آنتی‌اکسیدان‌ پلی‌فنولی است، از فعال‌ترین آنتی‌اکسیدان های موجود در آلو و آلوخشک است. این ماده اثرات قدرتمندی روی کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی و سرطان دارد.

آلو و آلو خشک به کاهش قند خون کمک می‌کنند:

آلو و آلو خشک به کنترل قندخون کمک می‌کنند. علیرغم اینکه آلو و آلو خشک سرشار از کربوهیدرات هستند ولی باعث افزایش سطح قندخون نمی‌شوند، زیرا باعث افزایش ترشح هورمون های تنظیم کننده قند خون از جمله آدیپونکتین می شوند.

بعلاوه، فیبر موجود در آلو خشک تا حدودی روی قندخون موثر است، زیرا فیبر باعث کاهش میزان جذب کربوهیدرات توسط بدن می‌شود و در نتیجه بجای افزایش سریع، قند خون را به آرامی بالا می برد.

با این حال حتماً به اندازه مصرفی خود در طول روز دقت کنید زیرا آلو خشک کالری زیادی دارد و ممکن است میزان زیادی از آنها را مصرف کنید. مقدار مناسب برای هر روز بین ۴۴ تا ۸۷ گرم است.

خواص آلو و آلو خشک

آلو خشک سلامت استخوان‌ها را بهبود می بخشد:

آلو خشک می‌تواند برای سلامت استخوان‌ها مفید باشد. برخی پژوهش‌ها مصرف آلو را با کاهش ابتلا به بیماری‌های استخوان مانند پوکی استخوان مرتبط دانسته‌اند.

علاوه‌براین، پژوهش‌ها نشان می‌دهند که مصرف آلو خشک می‌تواند سطح هورمون‌های خاصی که مربوط به تولید استخوان هستند را افزایش دهد.

آلو خشک همچنین ویتامین‌ها و مواد معدنی زیادی مانند ویتامین K، فسفر، منیزیوم و پتاسیم دارد که اثرات حفاظتی بر استخوان دارند.

در مقایسه با میوه‌های دیگر، آلو خشک مؤثرترین میوه در جلوگیری از پوکی استخوان و معکوس ساختن روند از بین رفتن استخوان‌هاست.

خواص آلو و آلو خشک برای استخوان

آلو و آلو خشک می‌توانند بر سلامت قلب اثر بگذارند:

مصرف منظم آلو و آلو خشک می‌توانند اثر محافظتی بر سلامت قلب بگذارد. پژوهش‌هایی برای بررسی اثر بالقوه این میوه‌ها روی کاهش فشار خون و سطح کلسترول انجام شده است.

در یک پژوهش، افرادی که به مدت ۸ هفته، آب آلو و سه تا ۶ عدد آلوی خشک در هر صبح می‌خوردند با گروهی که تنها یک لیوان آب با شکم خالی می‌خوردند مقایسه شدند. افرادی که آلو می‌خوردند سطح فشارخون و سطح کلسترول LDL پایین‌تری داشتند نسبت به گروهی که تنها آب مصرف می‌کردند.

اثرات مثبت آلو و آلو خشک روی عوامل موثر بر بیماری‌های قلبی به نظر می‌رسد به دلیل وجود فیبر، پتاسیم و آنتی‌اکسیدان‌ها باشد.

آلو و آلو خشک به راحتی به رژیم غذایی شما اضافه می‌شوند:

آلو و آلو خشک به راحتی می‌توانند به رژیم غذایی اضافه شوند. شما می‌توانید آنها را به تنهایی مصرف کنید یا در اسموتی‌ها و سالادها از آنها استفاده کنید.

آلو خشک را می‌توانید به‌صورت آب آلو یا در خورش مصرف کنید. به این ترتیب باید آنها را با آب مخلوط کرده و سپس اجازه بدهید تا بجوشند.

منبع: مجله زندگی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید