بهترین ترفندها برای تمیز کردن خانه

0
235

بهترین ترفندها برای تمیز کردن خانه

بهترین ترفند برای تمیز کردن خانه از بالا به پایین و از چپ به راست می باشد. در این روش از بالاترین نقطه اتاق مانند کابینت ها و طبقات بالایی شروع کنید و از چپ به راست کل اتاق را طی کنید. به این شیوه شما هیچ کجا را از قلم نمی‌اندازید و به‌طور اتفاقی طبقات پایینی که تازه تمیز کرده‌اید را کثیف نمی‌کنید.

بزرگترین اشتباهی که افراد مرتکب می‌شوند این است که تمیزکاری را اتاق به اتاق انجام می‌دهند. به این کار تمیزکاری منطقه‌ای می‌گویند که بسیار کند است. شما می‌توانید آشپزخانه را در ۴ ساعت تمیز کنید، یا اینکه کل خانه را در ۴ ساعت تمیز کنید. بیشتر افراد روی یک نقطه تمرکز می‌کنند و دیگر سراغ بقیه قسمت‌های خانه نمی‌روند. تکمیل یک وظیفه مانند گردگیری در کل فضای خانه، پیش از شروع وظیفه بعدی باعث سریع و کارامد بودن کارها می‌شود.

بهتر است برای تمیز کردن خانه به ترتیب زیر عمل کنید

ابتدا همه وسایل خانه، زیر قفسه‌ها، نرده‌ها، قاب عکس‌ها و تلویزیون را گردگیری کنید. برای خلاص شدن از شر جای انگشت‌، یک پارچه میکروفایبر را با آب ولرم نمدار کنید و با آن سطوح را تمیز کنید.

در مرحله دوم، تختخواب‌ها را مرتب کنید، بالش‌ها و روکش مبلمان را تمیز کنید و اگر نیاز بود، سطوح مبلمان را با جاروبرقی تمیز کنید. سپس کل آینه‌ها و شیشه‌های خانه را تمیز کنید.

تمیز کردن شیشه خانه

پس از آن به سراغ تمیز کردن کانترهای آشپزخانه خانه بروید و اگر نیاز بود آنها را ضدعفونی کنید.

در مرحله ی بعد آشپزخانه و دستشویی را تمیز کنید. روی سینک، روشویی و توالت تمیزکننده اسپری کنید و آنها را تمیز کنید. همچنین در آشپزخانه، داخل مایکروویو و کابینت‌ها را تمیز کنید.

در آخرین مرحله تمام خانه را جارو بزنید و کف آشپزخانه و هر قسمت از خانه که نیاز بود را طی بکشید.

تمیز کردن خانه

تالیف: مجله زندگی
منبع: womansday.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید