از بین بردن سوسک در خانه با ۵ روش موثر

0
125

از بین بردن سوسک در خانه با ۵ روش موثر

سوسک‌ها موجوداتی کثیف هستند که عاشق تغذیه از غذای انسان‌ها می باشند. این حشرات می‌توانند تا یک ماه بدون غذا زندگی کنند، پس با تمیز کردن ظروف در شب و گرسنگی دادن به آنها، به جایی نمی‌رسید و این کار باعث از بین بردن سوسک ها نمی‌شود.

 از بین بردن و دور کردن این حشرات از محل زندگی کار چندان ساده ای نیست. ما در این آموزش به شما روش‌هایی برای دور نگه داشتن سوسک ها معرفی می کنیم که  برخی از شما احتمالاً از این روش‌ها استفاده می‌کنید.

روش ۱: استفاده از دهان شویه لسترین برای از بین بردن سوسک

از بین بردن سوسک

از لسترین برای دور نگه داشتن سوسک‌ها استفاده می شود. یک واحد لسترین را با همان مقدار آب مخلوط کنید. برای اینکه مؤثرتر باشد می‌توانید چند قطره مایع ظرفشویی نیز به این مخلوط اضافه کنید. محلول را در یک بطری اسپری بریزید و به جایی که سوسک‌ها معمولاً وجود دارند بپاشید.

روش ۲: خمیر بوریک اسید

از بین بردن سوسک در خانه

این یک روش قدیمی برای از بین بردن سوسک‌هاست. این ماده غیرسمی و غیرمضر برای انسان‌هاست.

برای درست کردن آن شما به مواد زیر نیاز دارید:
۱۰۰ گرم پودر بوریک اسید
۵۰ گرم آرد
۲ قاشق شکر
کمی آب برای درست کردن خمیر

همه مواد را داخل یک کاسه مخلوط کنید و اجازه دهید تا خمیر خشک شده و نیمه جامد شود. پس از آن خمیر را در محل‌هایی که معمولاً سوسک‌ها وجود دارند قرار دهید. در این ترکیب شکر باعث جذب سوسک‌ها می‌شود و بوریک اسید نابودشان می کند.

روش ۳: کاربرد برگ بو در از بین بردن سوسک

کمی برگ بود بگیرید و آنها را خشک کنید. آنها را در محل‌هایی مانند زیر سینک و داخل کابینت قرار دهید. به این ترتیب سوسک‌ها طی چند روز ناپدید می‌شوند.

روش ۴: اسپری نعنا

سوسک‌ها از نعنا متنفرند. حدود ۲۰ قطره عصاره نعنا را در ۱۰۰ میلی‌لیتر آب حل کنید و آن را در جاهایی که سوسک وجود دارد بپاشید.

روش ۵: اسپری استیک‌اسید (سرکه)

استیک‌اسید که معمولاً با نام سرکه شناخته می‌شود به روش‌های مختلفی استفاده می‌شود و همچنین می‌تواند برای دور نگه داشتن سوسک نیز استفاده شود. ۳۰ میلی‌لیتر سرکه را در ۱۰۰ میلی‌لیتر آب بریزید و آن را در محل‌هایی مانند سینک اسپری کنید.

توجه داشته باشید که از داشتن پاکت‌های کاغذی در خانه خود پرهیز کنید:

مقوا یا پاکت کاغذی خرید را تا جایی که ممکن است داخل خانه نیاورید. سوسک‌ها از چسبی که در آنها استفاده می‌شود خوششان می‌آید. سوسکها  روی این چسب ها تخم ریزی می کنند و شما آنها را با خود به خانه می‌آورید.

منبع: مجله زندگی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید