آموزش هفت سین سفالی شیک و زیبا به صورت مرحله به مرحله

0
120

هفت سین سفالی

سفره هفت سین یکی از آیین های باستانی و دیرینه ما ایرانی هاست. برای سفره هفت سین ایده های مختلفی وجود دارد. در این مقاله هفت سین سفالی با طرح گل قرمز آموزش داده شده است که به سفره شما رنگ و لعابی خاص می دهد. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

ابزار مورد نیاز

رنگ اکرولیک سفید و طلایی
سمباده ۲۲۰
چسب یک، دو، سه
ترانسفر
قلمو سرتخت

آموزش هفت سین سفالی

برای شروع کار ابتدا تمام سطح ظرف سفالی را سمباده بکشید تا سطح ظرف کاملا صاف و یکدست شود.

سمباده کشیدن ظرف سفالی برای ساخت هفت سین سفالی سپس سطح ظرف را دستمال نمدار بکشید تا گرد و غبار روی سطح ظرف کاملا پاک شود.

پاک کردن گرد و غبار از روی ظرف برای ساخت هفت سین سفالیدرمرحله بعد از ساخت هفت سین سفالی، برای رنگ پذیری بهتر ظروف برای دفعه اول رنگ اکرولیک را با چند قطره آب رقیق کنید تا رنگ به خوبی جذب ظرف شود و رد قلمو روی آن باقی نماند.

حالا ۳ مرتبه دیگر ظرف را رنگ کنید تا کاملا ظرف با رنگ پوشانده شود. دقت داشته باشید که پس از هر دفعه رنگ کردن صبرکنید تا کاملا رنگ خشک شود و بعد رنگ بعدی را بزنید.

رنگ کردن ظرف سفالی برای ساخت هفت سین سفالیبرای آیینه هفت سین نیز پس از این که رنگ کاملا خشک شد آینه را به چسب یک، دو، سه آغشته کنید و سپس به سطح ظرف بچسبانید.

شما می توانید بنا به سلیقه خود لبه پایینی یا بالایی ظرف را با رنگ اکرولیک طلایی رنگ کنید. برای این کار شما به قلمو سرتخت کوچکتر نیاز دارید. برای رنگ کردن این قسمت ها نیز همانند رنگ اکرولیک سفید حدود ۳ الی ۴ دفعه ظرف را رنگ کنید تا رنگ ظرف را کاملا پوشش دهد.

پس از این که رنگ هفت سین سفالی شما کاملا خشک شد حالا ترانسفر را قیچی کنید و درون ظرف آب قرار دهید.

قرار دادن ترانسفر داخل آب برای هفت سین سفالیسپس ترانسفر را روی دستمال قرار دهید تا آب اضافه آن گرفته شود.

در مرحله بعد ترانسفر را روی ظرف قرار دهید و قسمت مقوایی را از آن جدا کنید.

سپس با دستمال روی آن بکشید تا تمام حباب های زیر کار خارج شود.

پس از چسباندن ترانسفر برای چند ساعت صبر کنید تا کاملا خشک شود. در آخرین مرحله از آماده کردن هفت سین سفالی هم برای تثبیت کار، تمام سطح ظرف را با آلتیمیت گلیز پوشش دهید.

تثبیت رنگ برای ساخت هفت سین سفالی شما می توانید برای تثبیت رنگ از وارنیش محلول در آب یا اسپری کیلر نیز استفاده کنید.

نکته پایانی

به هنگام چیدن سفره هفت سین توجه داشته باشید که سمنو و سرکه را مستقیما داخل ظرف نریزید. زیرا نگهداری آنها برای مدت طولانی، هفت سین سفالی شما را خراب می کند.

شما می توانید برای مشاهده آموزش هفت سین سفالی به صورت عملی ویدئوی زیر را مشاهده کنید:

منبع: مجله زندگی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید