آموزش شمع سازی حرفه ای ـ ساخت شمع با اضافه های ورق موم عسل

 آموزش شمع سازی حرفه ای ـ ساخت شمع با اضافه های ورق موم عسلقطعا شده به هنگام کار با ورق های موم عسل ورقه آسیب دیده و یا در موقع کار مقداری از ورقه اضافه و غیر قابل استفاده بماند. در این آموزش قصد داریم تا شما را با آموزش شمع سازی با اضافه های ورق موم عسل آشنا کنیم. شما با این روش می توانید با ورقه های باقیمانده انواع مختلفی از شمع های قالبی را بسازید و با آن درآمدزایی کنید و از هدررفت مواد اولیه خود جلوگیری کنید. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

آموزش شمع سازی به صورت مرحله به مرحله

ابتدا اضافه های ورق موم عسل را خرد کنید و داخل ظرف بریزید.

خرد کردن ورقه موم عسل در شمع سازی با اضافه های موم عسل سپس روی حرارت کم ذوب کنید. در مرحله بعد از شمع  سازی قالب را آماده سازی کنید. برای آماده سازی قالب های سلیکونی و مولد ها باید آنها را با باد گرم سشوار گرم کنید.

گرم کردن قالب برای شمع سازی با اضافه های ورقه موم عسل وقتی قالب به اندازه کافی گرم شد پارافین ذوب شده را داخل قالب بریزید.

ریختن پارافین ذوب شده داخل قالب

در این مرحله باید حباب گیری انجام دهید. برای این کار به بدنه قالب چندین ضربه وارد کنید تا حباب ها خارج شوند. دقت داشته باشید که اگر در شمع سازی این مرحله را درست انجام ندهید امکان دارد روی سطح شمع حباب های ریز ایجاد شود.

حباب گیری پارافین

حالا به شمع فرصت دهید تا پارافین خنک شود.

سپس شمع را به آرامی از قالب خارج کنید.

برای فیتیله گذاری چون پارافین من کمی گرم بود به کمک خلال دندان سوراخ ایجاد کردم. در صورتی که پارافین کاملا سرد شده بود برای ایجاد سوراخ حتما از میله داغ استفاده کنید تا شمع شما آسیب نبیند.

حالا فیتیله را از سوراخ ایجاد شده رد کنید.

فیتیله گذاری شمع در آخرین مرحله از شمع سازی ، برای سوخت بهتر شمع انتهای فیتیله پایه نگه دارنده قرار دهید.

اگر به هنر شمع سازی علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم آموزشهای زیر را مطالعه کنید:
ساخت شمع فانتزی با صدف
آموزش شمع سازی در خانه به سه روش مختلف
آموزش ساخت شمع بیزوکس کتابی

شما می توانید برای مشاهده  آموزش به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *