آموزش ساخت گل سر دخترانه با روبان (۴مدل)

برای ساخت گل سر دخترانه با روبان می توانید از الگوهای مختلفی استفاده کنید و رنگ آن را با وسایل خود ست کنید. در این مقاله آموزش ساخت گل سر دخترانه به شما آموزش داده شده است.

مواد لازم برای ساخت گل سر دخترانه

روبان ساتن (با اندازه و رنگ‌های متفاوت)
نخ و سوزن
قیچی
چسب تفنگی
گیره مو
خط‌کش (برای اندازه‌گیری طول روبان‌ها)
روبان قلاب دوزی و مروارید

نحوه ساخت گل سر دخترانه

در این مدل گل سر به دو روبان ساتن سفید با عرض ۵ سانتی‌متر و طول ۱۸ سانتی‌متر و روبان ساتن صورتی با عرض ۲.۵ سانتی‌متر و طول ۱۵ سانتی‌مترنیاز دارید. دو سر روبانهای سفید را در وسط به هم بچسبانید. روبان صورتی را به همین روش آماده کنید. سپس روبان صورتی را در وسط روبانهای سفید قرار دهید و آنها را از وسط جمع کنید. کمی از روبان صورتی را از وسط تا کنید و سپس دور مرکز پاپیون بپیچید وبا یک عدد مروارید تزیین کنید. پاپیون آماده شده را با چسب به گیره مو بچسبانید.

برای ساخت این مدل گل سر به یک روبان ساتن سفید با عرض ۴ سانتی‌متر و طول ۱۸ سانتی‌متر، یک روبان ساتن صورتی پررنگ با عرض ۱.۲ سانتی‌متر و طول ۱۸ سانتی‌متر و یک روبان ساتن صورتی با عرض ۱.۲ سانتی‌متر و طول ۲۰ سانتی‌مترنیاز دارید. دو سر روبان سفید و روبان صورتی پر رنگ را از وسط به هم بچسبانید، سپس روبان صورتی روی روبان سفید قرار دهید. توجه داشته باشید که روبان صورتی در وسط روبان سفید قرار گیرد. دو روبان را از وسط جمع کنید و یک تکه نخ دور آنها بپیچید. روبان صورتی کم رنگتر را مانند تصویر به شکل پاپیون درست کنید و روی پاپیون بزرگتر قرار دهید. در آخر با استفاده از روبان صورتی کم رنگ دور مرکز دو روبان بپیچید.

در این مدل به یک روبان ساتن کرمی با عرض ۲.۵ سانتی‌متر و طول ۱۸ سانتی‌متر و دو روبان ساتن مشکی با عرض ۲.۵ سانتی‌متر و طول‌های ۱۸ سانتی‌متر و ۳۰ سانتی‌متر نیاز دارید. دو سر روبان کرمی و روبان مشکی که از نظر اندازه کوچکتراست، از وسط به هم بچسبانید. روبان مشکی را روی روبان کرمی قرار دهید توجه داشته باشید روبان مشکی در و سط روبان کرمی قرار گیرد. سپس از وسط دو روبان را جمع کنید و دور آنها نخ بپیچید. با استفاده از روبان مشکی بلندتر یک پاپیون درست کنید و در وسط پاپیون کرمی قرار دهید. در آخر روبان مشکی را دور دو پاپیون بپیچید.

برای این مدل گل سر به دو روبان ساتن آبی با عرض ۲.۵ سانتی‌متر و طول ۱۸ سانتی‌متر، یک روبان ساتن سورمه‌ای با عرض ۲.۵ سانتی‌متر و طول ۱۳ سانتی‌متر و یک روبان قلاب‌دوزی سفید با عرض ۱.۲ سانتی‌متر و طول ۱۳ سانتی‌متر نیاز دارید. دو سر هر یک از روبانها را به یکدیگر بچسبانید. مطابق عکس روبان سفید را روی روبان سورمه ای قرار دهید و از وسط جمع کنید. تکه ای نخ دور آن بپیچید. روبان های آبی را کنار یکدیگر قرار دهید و از وسط جمع کنید. پاپیون های آماده شده را روی یکدیگر قرار دهید و در آخر تکه ای از روبان سورمه ای دور آنها بپیچید.

منبع: مجله زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *