آموزش ساخت گلدان با بطری در دو مدل مختلف + فیلم آموزشی

0
425

ساخت گلدان با بطری

ساخت گلدان با بطری شیر به راحتی انجام می شود. شما می توانید با کمی ابتکار و خلاقیت طرح های متنوع روی بطری ایجاد کنید و گلدان های متنوعی آماده کنید. پیش از این ساخت گلدان با بطری نوشابه را به شما آموزش داده ایم. در این مقاله دو مدل مختلف آموزش داده شده است که می توانید به راحتی از آنها روی هر سطح شیشه ای استفاده کنید. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

مدل اول ساخت گلدان با بطری

در این مدل برای ساخت گلدان با بطری  از رنگ ویترای استفاده شده است. برای شروع کار ابتدا مقداری رنگ ویترای داخل بطری بریزید.

ساخت گلدان با بطری با استفاده از رنگ ویترای حالا بطری را بچرخانید تا رنگ کل سطح داخل بطری را بپوشاند. حلال رنگ ویترای تینر است. در صورتی که رنگ شما غلیظ بوده و به سختی داخل ظرف حرکت می کند با مقدار کمی تینر رقیق کنید تا به راحتی داخل ظرف حرکت کند.

حالا اضافه رنگ را خارج کنید و بطری را برعکس قرار دهید. شما می توانید برای ثابت نگه داشتن این مدل از بطری ها همانند تصویر زیر از لوله دستمال کاغذی استفاده کنید.

خارج کردن اضافه رنگ ویترای از داخل بطری

در آخر چندین روز به بطری فرصت دهید تا رنگ داخل بطری کاملا خشک شود.

در این مدل پس از خشک شدن کامل ظرف داخل آن آب بریزید و گیاه طبیعی نگهداری کنید. توجه داشته باشید که از نگهداری هرگونه خوراکی داخل آن خود داری کنید.

مدل دوم

در مدل دوم ساخت گلدان با بطری از رنگ اکرولیک استفاده شده است. برای رنگ کردن ابتدا مقداری از رنگ سفید را با رنگ مورد نظر خود ترکیب کنید.

ترکیب کردن رنگها برای رنگ کردن بطری

حالا کل سطح بیرونی بطری را با استفاده از تامپون یا یک تکه اسفنج رنگ کنید. توجه داشته باشید که برای رنگ آمیزی به صورت ضربه ای روی سطح بزنید و هر ردیف را یک بار رنگ کنید.

پس از این که کل سطح بطری را رنگ کردید صبر کنید تا رنگ کاملا خشک شود سپس دست بعدی را بزنید. این کار را حدود ۳ الی ۴ بار تکرار کنید تا کل کار با رنگ پوشانده شود.

رنگ کردن بطری با رنگ اکرولیک برای ساخت گلدان با بطری

دقت داشته باشید که به هنگام رنگ کردن حباب هایی روی سطح ایجاد می شود.  شما می توانید با استفاده از یک تکه اسفنج یا کناره های تمیز تامپون آنها را از بین ببرید.

ایجاد طرح روی سطح گلدان

پس از این که سطح کار کاملا با رنگ پوشانده شد شما می توانید طرحهای مختلفی روی سطح بطری ایجاد کنید. شما می توانید برای ایجاد نقطه های دایره ای شکل از گوش پاک کن استفاده کنید.

ایجاد طرح با گوش پاک کن برای ساخت گلدان با بطری

برای مدل قلبی نیز ابتدا الگو قلب را با مداد روی سطح کار بکشید و سپس آن را با قلمو سرگرد رنگ کنید.

در این مدل از ساخت گلدان با بطری، ابتدا چسب کاغذی را با فاصله روی سطح بطری بچسبانید. سپس فاصله بین آنها را رنگ کنید.

پس از این که رنگ خشک شد، چسب را جدا کنید. توجه داشته باشید که طرح ها را همانند سطح بطری چندین بار رنگ آمیزی کنید.

در آخرین مرحله از ساخت گلدان با بطری زمانی که کل سطح کار خشک شد با استفاده از آلتیمیت گلیز یا وارنیش می توانید رنگ کار را ثابت کنید.

شما می توانید برای رنگ کردن از رنگ مولتی سورفیس استفاده کنید که در این صورت به هیچ تثبیت کننده ای نیاز ندارید.

شما می توانید برای مشاهده آموزش ساخت گلدان با بطری در دو مدل مختلف به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید