آموزش ساخت گردنبند با انار خشک به همراه فیلم آموزشی

0

شب یلدا در بین ما ایرانیان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شما می توانید با ساخت یک ست زیبا این شب را برای خود ماندگار کنید و یلدایی متفاوت را تجربه کنید. در این آموزش قصد داریم تا شما را با آموزش ساخت گردنبند با انار خشک آشنا کنیم. پس با ما همراه شوید.

ابزار مورد نیاز

انار خشک: ۳ عدد
سوزن میخی ته قلاب: ۵ عدد
حلقه اتصال: ۹ عدد( یک عدد سایز بزرگ، دو عدد سایز متوسط،۶ عدد سایز کوچک)
پایه گوشواره: دو عدد
سنگ: به مقدار لازم
چسب
پنبه
گواش یا رنگ اکرولیک
قلمو
دم باریک
چسب یک دو سه

آموزش ساخت گردنبند با انار خشک

برای ساخت گردنبند با انار خشک، ابتدا انتهای انار را با پیچ سوراخ کنید.

سوراخ کردن انار برای ساخت گردنبند با انار خشک سپس مقداری از پوست انار را با چاقو اره ای ببرید و جداکنید و داخل انار را به صورت کامل خالی کنید. در مرحله بعد مقداری پنبه را به چسب آغشته کنید و داخل انار را کاملا با آن پر کنید.

حالا سنگها را به صورت نامنظم با چسب روی پنبه بچسبانید تا کاملا روی سطح پنبه را بپوشاند.

چسباندن سنگ گردنبند انار

سپس لبه ی کار را با گواش یا رنگ اکرولیک رنگ کنید. البته می توانید این کار را در ابتدای ساخت گردنبند قبل از چسباندن سنگها هم انجام دهید.

در این مرحله از ساخت گردنبند با انار خشک، سوزن میخی ته قلاب را به چسب آغشته کنید و داخل انار فیکس کنید و مقداری چسب در اطراف آن بزنید تا کار محکم شود.

اتصال میخ ته قلابی برای ساخت گردنبند با انار خشک

پس از آن که چسب خشک شد یک عدد حلقه اتصال بزرگ به قلاب وصل کنید. توجه داشته باشید که برای این قسمت باید از حلقه اتصال بزرگ استفاده کنید تا زنجیر بتواند به راحتی وارد آن شود.

برای زنجیر گردنبند برای زیباتر شدن کار تعدادی سنگ وارد سوزن میخی ته قلابی کنید و با استفاده از حلقه اتصال سایز کوچک به زنجیر وصل کنید. این کار را برای سمت دیگر زنجیر نیز انجام دهید. شما می توانید بنا به سلیقه ی خود قسمت های بیشتری از زنجیر را به این شکل تغییر دهید.

برای قسمت قفل زنجیر گردنبند هم با استفاده از یک حلقه اتصال به زنجیر وصل کنید و در انتهای دیگر زنجیر هم یک حلقه اتصال قرار دهید.اتصال قفل زنجیر گردنبند انار

در این مرحله ساخت گردنبند با انار به پایان رسیده است. شما می توانید با استفاده از انار برای خود گوشواره درست کنید و این ست را تکمیل کنید.

آموزش ساخت گوشواره با انار خشک

برای ساخت گواشواره ها از دو انار هم اندازه استفاده کنید و مانند گردنبند بعد از آن که انتهای انار را سوراخ کردید و سوزن میخی ته قلابی داخل انار ها بچسبانید.

در آخر هم با استفاده از حلقه اتصال کوچک به پایه گوشواره وصل کنید.

نکته پایانی: درصورتی که انار خشک شده شما رنگ آمیزی نشده بود می توانید از رنگ اکرولیک و یا رنگهای مخصوص چرم استفاده کنید.

تالیف: مجله زندگی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید