آموزش ساخت کوکتل پدیکور (بمب حمام) در خانه به ساده ترین روش

0
398

آموزش ساخت کوکتل پیکور

کوکتل پدیکور یا همان بمب حمام امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. این کوکتل ها باعث آبرسانی بیشتر به پوست شده و یک مرطوب کننده قوی هستند. علاوه براین خواص ضدالتهابی داشته و باعث ترمیم ترکهای کف پا می شوند. شما می توانید با کمترین هزینه تعداد زیادی کوکتل درست کنید و علاوه بر مصرف خانگی با فروش آنها درآمدزایی کنید. پیشنهاد می کنیم در این آموزش با ما همراه شوید تا با آموزش ساخت کوکتل پدیکور به صورت مرحله به مرحله آشنا شوید. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

اگر به سلامتی پوست خود بسیار اهمیت می دهید حتما آموزش های زیر را مطالعه کنید:

فواید استفاده از خاک رس برای سلامت پوست و مو

آموزش ساخت ۵ نوع ماسک از بین برنده جوش صورت

لوازم مورد نیاز

جوهر لیمو: نصف پیمانه
نمک دریا یا نمک اپسوم: یک چهارم پیمانه
جوش شیرین: یک پیمانه
نشاسته ذرت: نصف پیمانه
روغن کنجد: دوقاشق غذاخورری (شما می توانید از روغن نارگیل، زیتون یا بادام هم استفاده کنید)
اساتنس: ۸ الی ۱۰ قطره
آب: یک قاشق غذاخوری ( در صورت نیاز)
رنگ خوراکی یا رنگ طبیعی

آموزش ساخت کوکتل پدیکور به صورت مرحله به مرحله

آماده کردن مواد

ابتدا جوهر لیمو را نمک، جوش شیرین و نشاسته ذرت خوب مخلوط کنید.

مخلوط کردن مواد در آموزش ساخت کوکتل پدیکور

سپس به آن روغن اضافه کنید. در این دستور از روغن کنجد استفاده شده است ولی شما می توانید از روغن بادام، نارگیل یا زیتون هم استفاده کنید.

اضافه کردن روغن به مواد در آموزش ساخت کوکتل پدیکور

پس از این که روغن را خوب با مواد مخلوط کردید حالا آن را داخل دست فشار دهید. در این مرحله باید مواد مانند ماسه داخل دست شکل بگیرد.

اگر در این مرحله مواد در دست شما شکل نگرفت و حالت پودری داشت حدود یک قاشق غذاخوری آب به آن اضافه کنید تا مواد مرطوب شود و شکل پذیر شود.

در مرحله بعد برای این که بمب موقع حل شدن در آب بوی خوبی آزاد کند، به آن ۸ الی ۱۰ قطره اسانس اضافه کنید. شما می توانید از اسانس های مختلف مانند اسانس لیمو، وانیل و … استفاده کنید.

اضافه کردن اسانس به مواد در آموزش ساخت کوکتل پدیکور حالا مواد را به دوقسمت تقسیم کنید.

سپس به مقداری از آن چند قطره رنگ خوراکی قرمز و به بقیه مواد رنگ خوراکی زرد اضافه کنید و با مواد ترکیب کنید تا به به رنگ مورد نظر شما برسد.

شما می توانید برای رنگ کردن کوکتل پدیکور از از رنگهای طبیعی مانند آب لبو، آب کلم قرمز و یا حتی زعفران دم کرده هم استفاده کنید.

ریختن مواد داخل قالب

در مرحله بعد زمانی که مواد شما آماده شد آنها را داخل قالب بریزید. شما می توانید از هر قالبی حتی قالب یخ هم استفاده کنید. برای زیبایی بیشتر بمب ها می توانید از گلهای خشک شده مانند گل محمدی و یا نمک هیمالیا استفاده کنید. نمک هیمالیا نوعی نمک بوده که دفع سموم بدن کمک می کند و نوعی لایه بردار طبیعی است.

برای تزئین کوکتل پدیکور ابتدا نمک هیمالیا را با چند قطره رنگ خوراکی رنگ کنید و داخل قالب بریزید.

سپس آن قسمت از مواد را که به آن رنگ زرد اضافه کرده اید را داخل قالب بریزید و با پشت قاشق خوب به مواد فشار وارد کنید تا منسجم شود.

برای تزسین مواد که با رنگ قرمز رنگ کرده اید هم از گل محمدی استفاده کنید.

ریختن مواد داخل آب در آموزش ساخت کوکتل پدیکور

حالا به مدت یک روز صبر کنید تا مواد خودش را بگیرد سپس آن را از قالب خارج کنید.

خارج کردن کوکتل ها از قالب در آموزش ساخت کوکتل پدیکورحالا مجددا به مدت دو روز صبر کنید تا کوکتلها کاملا خشک و آماده مصرف شوند.

قرار دادن کوکتل پدیکور در آب در آموزش ساخت کوکتل پدیکور

شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

نکات کلیدی در ساخت کوکتل پدیکور

جوهر لیمو و جوش شیرین دو جز اصلی در ساخت کوکتل پدیکور هستند. زیرا هر دو به جوشش بمب حمام در داخل آب و لایه برداری پوست کمک می کنند.

وجود نشاسته ذرت نیز به شکل دهی بمب حمام کمک می کند و باعث انسجام بافت آن می شود.

برای ساخت کوکتلها از مواد مختلفی استفاده می شود که برخی از آنها خواص دارویی دارند. به طور مثال در برخی از دستورها ی ساخت کوکتل پدیکور از نمک دریا ، نمک اپسوم یا نمک هیمیالیا استفاده می شود. این نمکها علاوه بر لایه برداری به سم زدایی نیز کمک می کنند و باعث نرمی و شفافیت پوست می شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید