آموزش ساخت پاپیون با روبان برای تزئین گیره سر

پاپیون های ساخته شده با روبان تنوع زیادی در طرح و رنگ دارند. شما می توانید با کمی روبان، پاپیون های متنوع درست کنید و از آنها برای تزئین گیره سر استفاده کنید. در این مقاله ۴ مدل پاپیون با روبان یاد داده شده است.

مواد لازم برای ساخت پاپیون با روبان

روبان ساتن (با اندازه و رنگ‌های متفاوت)
نخ و سوزن
قیچی
چسب تفنگی
گیره سر (برای چسباندن پاپیون به آن)
خط‌کش
روبان لمه

توجه داشته باشید به هنگام ساخت پاپیون حتماً مقداری از روبان را اضافه بگذارید تا در وسط پاپیون گره بزنید.

آموزش ساخت پاپیون با دو روبان

شما برای ساخت این پاپیون به روبان ساتن خاکستری با عرض ۵ سانتی‌متر و طول ۱۸ سانتی‌متر و روبان ساتن سورمه‌ای با عرض ۲.۵ سانتی‌متر و طول ۱۹ سانتی‌متر نیاز دارید. دوسر روبان خاکستری را به هم بچسبانید، سپس روبان ساتن سورمه ای را در قسمت وسط روبان خاکستری قرار دهید و دو سر روبان سورمه ای را به هم بچسبانید. دو روبان را از وسط با چین جمع کنید و با نخ چندین بار دور روبان ها بپیچید تا محکم شود و حالت پاپیون بگیرد.کمی از روبان خاکستری بردارید و از وسط تا کنید و روی مرکز پاپیون بچسبانید.

آموزش ساخت پاپیون با سه روبان

شما برای این مدل به دو روبان ساتن نارنجی با عرض ۲.۵ سانتی‌متر و طول ۱۸ سانتی‌متر و یک روبان ساتن زرد با عرض ۲.۵ سانتی‌متر و طول ۱۳ سانتی‌متر نیاز دارید. پس از آن که دو سر روبان ها را در وسط به یکدیگر چسباندید مانند تصویر دو روبان نارنجی را در کنار یکدیگر قرار دهید و سپس روبان زرد را روی آنها قرار دهید. روبان ها را از وسط جمع کنید و با کمی از روبان نارنجی که از وسط تا شده دور آنها بپیچید.

برای این مدل ساخت پاپیون با روبان به دو روبان ساتن بنفش با عرض ۲.۵ سانتی‌متر و طول ۱۸ سانتی‌متر و یک روبان لمه بنفش با عرض ۲.۵ سانتی‌متر و طول ۱۵ سانتی‌متر نیاز دارید. دو سر روبان ها را روی وسط آن برگردانید و به هم بچسبانید. بین دو روبان ساتن روبان لمه را قرار دهید و مانند تصویر، از وسط سه روبان را به صورت چین دار جمع کنید. کمی از روبان ساتن بردارید و از وسط تا کنید و دور پاپیونها بپیچید.

آموزش ساخت پاپیون با چهار روبان

برای ساخت این پاپیون زیبا به چهار روبان ساتن قرمز با عرض ۲.۵ سانتی‌متر و طول ۱۸ سانتی‌متر نیاز دارید. دو سر هریک از روبانها را در وسط به هم بچسبانید. سه عدد از روبانها را در کنار یکدیگر قرار دهید و از وسط جمع کنید و دور آنها نخ بپیچید.

مطابق تصویر روبان باقی مانده را به صورت تکی از وسط جمع کنید و دور آن نخ بپیچید وروی پاپیون آماده شده قرار دهید. در آخر تکه ی کوچکی از روبانها را دور پاپیون ها بپیچید.

منبع: مجله زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *