آموزش ساخت واتر اسلایم به صورت گام به گام (همراه با فیلم آموزشی)

آموزش ساخت واتر اسلایم به صورت گام به گام

واتر اسلایم برخلاف سایر اسلایم ها حالت شل و آبکی دارد و بازی با آن بسیار جذاب است. شما میتوانید با رعایت چند مرحله ساده، واتر اسلایمی درست کنید که دقیقاً مانند آب، کریستالی و شفاف به نظر برسد. برای ساخت واتر اسلایم در این آموزش با ما باشید. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

مواد لازم برای ساخت واتر اسلایم

چسب شفاف مخصوص اسلایم: یک چهارم پیمانه (۶۰ میلی لیتر)
آب: یک چهارم پیمانه (۶۰ میلی لیتر) (برای مخلوط کردن با چسب)
رنگ خوراکی: یک تا سه قطره
آب گرم: نصف فنجان (۱۲۰ میلی لیتر) (برای مخلوط کردن با پودر بوراکس)
پودر بوراکس: یک قاشق مرباخوری سرخالی (۱ گرم)

نحوه ساخت واتر اسلایم

آب و چسب شفاف را درون یک کاسه بریزید و با قاشق هم بزنید تا کاملاً با هم مخلوط شوند.

مخلوط کردن آب و چسب در آموزش ساخت واتر اسلایم

توجه داشته باشید که فقط از چسب شفاف استفاده کنید زیرا ماده اصلی در درست کردن واتر اسلایم است.

اگر می خواهید واتر اسلایم آبی رنگ درست کنید، یک تا سه قطره رنگ خوراکی آبی به مخلوط اضافه کنید. اگر چه آب بی رنگ است بنابراین اگر میخواهید اسلایمتان به رنگ آبی دریا باشد باید کمی رنگ آبی به آن اضافه کنید. در این صورت دیگر اسلایمتان شفاف و بی رنگ نخواهد بود و به رنگ آبی درخواهد آمد. اگر رنگ آبی ندارید، به جای آن یک تا سه قطره آبرنگ مایع به موادتان اضافه کنید. توجه داشته باشید که از رنگ اکریلیک استفاده نکنید، زیرا اسلایمتان به هیچ وجه به رنگ آبی دریا در نخواهد بود.

اضافه کردن رنگ خوراکی برای ساخت واتر اسلایم

ساخت محلول بوراکس برای ساخت اسلایم

آماده کردن محلول بوراکس

در این مرحله از آموزش ساخت واتر اسلایم برای آماده کردن محلول بوراکس، آب گرم را درون یک ظرف تمیز بریزید. سپس به آن بوراکس را اضافه کنید و ترکیب را با هم مخلوط کنید تا بوراکس کاملاً حل شود.

توجه داشته باشید که حتما از آب گرم استفاده کنید. اگر از آب با دمای اتاق استفاده کنید، بوراکس حل نمی شود.

محلول بوراکس را کم کم درون کاسه محلول چسب بریزید و خوب هم بزنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که اسلایم به دست شما نچسبد.

محلول را با قاشق مخلوط کنید تا مخلوط شروع به غلیظ شدن کند. آنقدر ترکیب را مخلوط کنید و به هم زدن ادامه دهید تا مخلوط از لبه های کاسه دور شده و در وسط جمع شود.

به هنگام هم زدن مواد، با قاشق به اسلایم ضربه نزده و تند تند هم نزنید، زیرا این کار باعث ایجاد حباب هوا در اسلایمتان میشود. حباب های هوا باعث می شوند که ظاهر شفاف اسلایمتان خراب شود.

 

اسلایم را از کاسه بیرون آورده و با دستانتان آن را ورز دهید. آنقدر اسلایمتان را ورز دهید تا شکل بگیرد. هر چه بیشتر ورز دهید، اسلایمتان سفت تر و چسبنده تر می شود. باید حدود سه دقیقه اسلایمتان را ورز دهید.

در صورت وجود حباب در اسلایمتان، اجازه دهید که اسلایم چند ساعت در ظرف پلاستیکی درب دار باقی بماند زیرا این حبابها به مرور زمان ناپدید میشوند.

نکات مهم در ساخت واتر اسلایم

شما می توانید با استفاده از ترکیب رنگها، رنگ دلخواه خود را پیدا کنید. به عنوان مثال ، می توانید یک قطره رنگ خوراکی سبز و دو قطره رنگ خوراکی آبی را به اسلایم اضافه کنید تا یک رنگ آبی زیبا داشته باشید.

از اضافه کردن بیش از حد محلول بوراکس خوددرای کنید. به میزانی به اسلایم اضافه کنید که به دست شما نچسبد. ذدر غیر این صورت اسلایم شما موقع بازی کشسانی نداشته و تکه تکه می شود.

به خاطر داشته باشید که بوراکس می تواند باعث سوزش پوست ، چشم و ریه شود. بنابراین پودر را به دقت حل کرده و آن را از دسترس کودکان دور نگه دارید.

زمانی که نمی خواهید با اسلایمتان بازی کنید آن را درون یک ظرف پلاستیکی دربدار یا پلاستیک فریزر در مکانی خنک مانند یخچال نگهداری کنید. حتما پس از خارج کردن اسلایم از یخچال کمی آن را در دمای اتاق قرار دهید سپس با آن بازی کنید.

قبل از بازی با اسلایم، دستان خود را بشویید تا اسلایم کدر نشود.

اگر از اسلایمتان به خوبی نگهداری کنید، میتوانید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید. این نوع اسلایم باید حداقل یک هفته قابل استفاده باشد.

شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

اگر به ساخت اسلایم علاقمند هستید از آموزش های زیر استفاده کنید:

آموزش ساخت اسلایم در خانه

آموزش ساخت اسلایم بدون بوراکس به دو روش مختلف

آموزش ساخت اسلایم با چسب چوب

تالیف: مجله زندگی
منبع: wikihow.com

۱۰ نظر

  1. سلام خسته نباشید می شه آموزش واتر اسلایم آبکی را
    یاد بدید

  2. کجا باید چسب بگیریم

  3. عالی بود

  4. خیلیییییییییییییییییییی خوب بود

  5. من درست کردم خیلی باهاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *