آموزش ساخت شمع معطر در خانه به صورت مرحله به مرحله

آموزش ساخت شمع معطرشمع معطر به دلیل رایحه خوبی که دارند امروزه بسیار پرطرفدار هستند. پیشنهاد می کنیم حتما برای ساخت این نوع شمع ها از ظرف درب دار استفاده کنید تا اسانس برای مدت بیشتری دوام داشته باشد. در این مقاله آموزش ساخت شمع معطر را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش می دهیم. امیدواریم این آموزش برای شما مفید باشد. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

اگر به شمع سازی علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم آموزشهای زیر را مشاهده کنید:
آموزش ساخت شمع اکلیلی
آموزش ساخت شمع رنگی فانتزی
آموزش ساخت شمع طرح ابرو باد

وسایل مورد نیاز 

پارافین کریستالی با چربی یک درصد
رنگ مخصوص شمع یا مداد شمعی
اسانس مخصوص شمع
گل خشک و صدف تزئینی

آموزش ساخت شمع معطر

ابتدا مقداری پارافین را با مقداری رنگ مخصوص شمع یا مداد شمعی به روش بن ماری ذوب کنید.

ذوب کردن پارافین برای ساخت شمع معطر حالا چند دقیقه صبر کنید تا پارافین کمی از حرارت بیفتد.

سپس به آن چند قطره اسانس شمع اضافه کنید.

اضافه کردن اسانس به شمع برای ساخت شمع معطر توجه کنید که برای ساخت شمع معطر بهتر است از ظرف های درب دار استفاده شود تا اسانس برای مدت بیشتری دوام داشته باشد. در مرحله بعد فیتیله سلولزی را در وسط شمع قرار دهید و پارافین را داخل شیشه بریزید.

ریختن پارافین داخل شیشه برای ساخت شمع معطرشما می توانید برای ساخت شمع معطر از فیتیله معمولی هم استفاده کنید. برای این کار ابتدا پارافین را داخل شیشه بریزید.

سپس فیتیله را که کمی بیشتر از ارتفاع شیشه قیچی کرده اید وسط شمع با چوب بستنی ثابت کنید.

قرار دادن فیتیله برای ساخت شمع معطر بعد از گذشت چند دقیقه با استفاده از گل خشک های مختلف و صدف و مروارید روی سطح شمع را تزئین کنید.

تزئین شمع در ساخت شمع معطر دقت داشته باشید که در این مرحله باید روی پارافین کمی سرد باشد و یک لایه نازک ببندد ولی پارافین زیری گرم باشد تا تزیینات کاملاً سر جای خود قرار بگیرند. همچنین گل ها و تزئینات را به آرامی روی شمع فشار دهید. زیرا هنوز شمع کاملاً نبسته و ممکن است که سوراخ شود. در آخر هم برای زیباتر شدن کار طرحی را همانند طرح زیر پرینت بگیرید و با چسب پهن به بدنه ظرف بچسبانید.

شما می توانید برای مشاهده آموزش ساخت شمع معطر به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید