آموزش ساخت اسلایم بدون بوراکس به دو روش مختلف

4
553

آموزش ساخت اسلایم بدون بوراکس به دو روش مختلف

یکی از رایج ترین دستورالعمل های تهیه اسلایم خانگی، دستورالعملیست که در آن از بوراکس استفاده میشود، اما بوراکس در همه خانه ها پیدا نمی شود. خوشبختانه ، تهیه اسلایم خانگی بدون بوراکس هم امکان پذیر است، پس با ما در این آموزش همراه شوید تا با نحوه ی ساخت اسلایم بدون بوراکس به دو روش مختلف آشنا شوید.

آموزش ساخت اسلایم بدون بوراکس با استفاده از نشاسته ی ذرت:

مواد لازم:

آب: یک و نیم فنجان (۳۵۰ میلی لیتر)
رنگ خوراکی: چند قطره (اختیاری)
نشاسته ذرت: ۲ لیوان

یک فنجان آب (۲۵۰ میلی لیتر) را در یک قابلمه کوچک بریزید. شعله را روشن کنید تا آب گرم شود ولی به جوش نیاید، زیرا شما نمیتوانید برای این دستورالعمل، از آب جوش استفاده کنید در غیر این صورت باید صبر کنید تا آب خنک شود. همچنین می توانید آب را درون کاسه ریخته و در مایکروویو قرار دهید و برای مدت زمان ۴۵ ثانیه تا ۱ دقیقه مایکروویو را روشن کنید تا آب گرم شود.

ساخت اسلایم بدون بوراکس

فنجان آب گرم را درون یک کاسه بریزید. سه تا چهار قطره رنگ خوراکی به آب اضافه کنید تا آب، رنگ مورد نظر تان را به خود بگیرد. البته بعد از درست کردن اسلایمتان رنگ آن کمی روشنتر خواهد شد. آب و رنگ را خوب مخلوط کنید.

ساخت اسلایم بدون بوراکس در خانه

دو فنجان نشاسته ذرت (۱۴۰ گرم) درون یک کاسه بزرگ بریزید. آب رنگی را داخل ظرف نشاسته ذرت خالی کنید. سعی کنید آب رنگی را به آرامی درون کاسه ذرت بریزید و یک دفعه این کار را انجام ندهید. از انگشتان دست خود برای مخلوط کردن مواد با یکدیگر استفاده کنید. ترکیب را خوب مخلوط کنید تا به یک خمیر سفت و غلیظ تبدیل شود.

آموزش ساخت اسلایم بدون بوراکس در خانه

حال وقت آن است که قوام اسلایمتان را تنظیم کنید. اگر اسلایمتان خیلی رقیق باشد می توانید نشاسته ذرت بیشتری به آن اضافه کنید. در صورت غلیظ بودن و سفت بودن مخلوط ، آب گرم بیشتری را به کاسه اضافه نمایید.

بررسی غلظت اسلایم

این کار را تا زمانی انجام دهید که مخلوط شما دارای انعطاف پذیری و کشسانی موردنظرتان باشد. شما باید بتوانید انگشتانتان را به راحتی درون مخلوط فرو کنید و هنگامی که انگشتان خود را روی سطح اسلایم میکشید، سطح اسلایمتان خشک باشد.
اسلایم تان را درون یک کیسه پلاستیکی بریزید و سرش را محکم گره بزنید تا مدت زمان بیشتری برایتان دوام داشته باشد.

نگهداری از اسلایم

آموزش ساخت اسلایم بدون بوراکس با استفاده از پودر بچه:

مواد لازم:

چسب پی وی ای: نصف فنجان
رنگ خوراکی: چند قطره ( اختیاری)
پودر بچه: نصف فنجان

نصف فنجان چسب پی وی ای داخل ظرف بریزید.

ساخت اسلایم بدون بوراکس با استفاده از پودر بچه

یک تا دو قطره رنگ خوراکی به آن اضافه کنید.

ساخت اسلایم با پودر بچه

چسب و رنگ را مخلوط کنید تا رنگ ترکیب یکنواخت شود.

ترکیب چسب و رنگ

نصف فنجان پودر بچه به ترکیب اضافه کنید و آن را به خوبی مخلوط کنید تا ترکیب غلیظی به دست آید. اگر نیاز بود اسلایم به قوام برسد می توانید پودر بچه بیشتری اضافه کنید.

اضافه کردن پودر بچه به ترکیب

اسلایم شما آماده است شما می توانید از آن برای بازی استفاده کنید.

برای نگهداری اسلایم از یک ظرف درب دار استفاده کنید.

منبع: مجله زندگی

4 دیدگاه‌ها

  1. به چای این کار میتونید به مقداری که اسلایم میخاید مایع یه ظرف شویی بریزید در ظرفی که میخاید و مقدار خیلی کم شکر اضافه کنی و خوب مخلوط کنید و به مددت ۳ روز در یخچال بگذارید
    حالا اسلایم شما حاضره

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید