آموزش ساخت آویز گلدان با نخ مکرومه همراه با فیلم آموزشی

4
524

آموزش ساخت آویز گلدان با نخ مکرومهاگر همیشه دلتان می‌خواسته که مکرومه‌بافی کنید اما هنوز جرئت آن را پیدا نکرده‌اید،پیشنهاد می کنیم حتما این آموزش را دنبال کنید.در این آموزش به شما نشان می‌دهیم که چگونه ساخت آویز گلدان با مکرومه نخ را شروع کنید.

اگر به هنر مکرومهع بافی علاقه مند هستید می توانید از آموزش های زیر استفاده کنید:
آموزش بافت دیوارکوب مکرومه
آموزش بافت آویز گلدان مکرومه شیک و زیبا
آموزش بافت زیر لیوانی مکرومه

مواد مورد نیاز برای ساخت آویز گلدان با مکرومه نخ:

گلدان گل
نخ مکرومه
حلقه فلزی یا چوبی
قیچی

نکته: نوع نخی که برای مکرومه استفاده می‌کنید بسته به انتخاب شما می تواند از نوع نخ کتان، الیاف، ریسمان چند لایه یا کنف هندی باشد.

گام ۱: آماده کردن نخ

ابتدا باید چهار نخ با اندازه یکسان ببرید. طول نخ به اندازه‌ای که می‌خواهید گلدان خود را آویزان کنید بستگی دارد. هر نخ تا زده می‌شود و اندازه آن نصف می‌شود، بنابراین طول کل نخی که می‌برید باید دو برابر ارتفاع موردنظر شما بعلاوه مقداری برای گره زدن و منگوله زیر گلدان باشد. نخ من حدود ۱۸۰ سانتی‌متر است و از نخ اول برای اندازه‌گیری و برش ۳ نخ دیگر استفاده کردم.

وسایل مورد نیاز برای ساخت آویز گلدان مکرومه

 

پس از اینکه هر ۴ نخ را آماده کردید، آنها راباید به دور حلقه سربیندازید. برای این کار هریک از نخ ها را از وسط تا کنید و بعد از زیر حلقه عبور دهید.

بعد هم انتهای آزاد نخ را از داخل حلقه رد کنید. سپس انتهای آزاد نخ را محکم بکشید تا تمام نخ ها کاملا به صورت سفت به حلقه بچسبد.سر انداختن نخ به دور حلقه برای ساخت آویز گلدان مکرومه

هر نخ را جداگانه بکشید تا کاملاً به‌صورت سفت به حلقه بچسبد.

گام ۲: گره زدن نخ‌ها

حالا نخ ها را مرتب کنید و از هرسمت یک عدد نخ جدا کنید و کنار قرار دهید.

حالا نخ های بعدی را دو تا دو تا گره ساده بزنید.

گره زدن نخ ها در ساخت آویز گلدان مکرومه

در مرحله بعد از ساخت آویز گلدان مکرومه، نخ ابتدایی و انتهایی را به هم گره بزنید.

دقت داشته باشید که تمام گره ها در یک امتداد باشند و فاصله آنها از حلقه به یک اندازه باشد.

حالا این گره ها را دو یا سه بار تکرار کنید تا در هر ردیف داریره ای از گره ها داشته باشید. در ردیف های بعدی نخ‌های شما دیگر در یک خط نیستند شاید کمی گیج‌کننده باشد. اما شما همین فرایند گره زدن یک نخ از یک گروه با یک نخ از گروه کناری را دوباره  چندین سانتی‌متر پایین‌تر از گره قبلی ادامه دهید.

گام ۳: پایان کار ساخت آویز گلدان با نخ مکرومه

تقریباً کار شما تمام شده است! تنها کاری که باقی مانده است، جمع کردن همه نخ‌ها و گره زدن همه‌ی آنها با هم است. نخ‌های زیر این گره منگوله را می‌سازند که زیر گلدان شما قرار می‌گیرد. اگر در حین گره زدن، نخ‌ها هم‌اندازه نبودند می‌توانید آنها را قیچی کنید تا یکسان شوند.

گره زدن انتهای کار در ساخت آویز گلدان مکرومه

قرار دادن گلدان درون این آویز ممکن است کمی سخت باشد. گلدان درست در بالای گره بزرگ نهایی قرار می‌گیرد و گره‌های دیگر شما بعنوان یک نگهدارنده در اطراف گلدان قرار می‌گیرند.

منبع: مجله زندگی

4 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید