آموزش دکوپاژ ـ چاپ عکس روی لیوان درخانه به صورت مرحله به مرحله

آموزش دکوپاژ ـ چاپ عکس روی لیواندکوپاژ یکی از پر کاربرد ترین تکنیک های پتینه است که شما می توانید آن را روی سطوح مختلف اجرا کنید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با آموزش دکوپاژ چاپ عکس روی ماگ آشنا کنیم. در این تکنیک شما به راحتی می توانید ترانسفر درست کنید که حتما باید عکس مورد نظر خود را چاپ لیزری کنید. شما می توانید این نوع از ترانسفر را روی شمع، چوب، ظروف شیشه ای و یا حتی چینی اجرا کنید. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

اگر به هنر دکوپاژ علاقه مند هستید پیشنهاد می کنم آموزش های زیر را مطالعه کنید:
آموزش چاپ عکس روی چوب
آموزش دکوپاژ روی چوب با کاغذ پرینت شده
آموزش دکوپاژ شمع با ترانسفر

وسایل مورد نیاز

ماگ سفید
عکس مورد نظر
چسب نواری پهن
فیکساتور (اسپری کیلر، وارنیش یا کریستال سرورونیک)

آموزش دکوپاژ ، چاپ عکس روی لیوان

مرحله اول

ابتدا عکس خود را با توجه به اندازه ماگ روی کاغذA4  پرینت لیزری بگیرید. دقت داشته باشید که از پرینتر جوهری اصلاً نمی توانید استفاده کنید زیرا در طی کار تمام رنگها با یکدیگر ترکیب می شوند.

در مرحله بعد  از آموزش دکوپاژ با استفاده از چسب نواری پهن کل عکس را کاور کنید. دقت داشته باشید که نباید عکس هیچ گونه حبابی بگیرد وگرنه کار شما خراب میشود همچنین نباید بین تکه های چسب فاصله بیفتد.

کاور کردن عکس با چسب در آموزش دکوپاژحالا عکس را از روی سطح جدا کنید و با قیچی چسب های دور کار را قیچی کنید.

بعد هم عکس را داخل ظرفی که آب ولرم ریخته اید قرار دهید.

قرار دادن عکس در آب ولرم در آموزش دکوپاژ حالا پشت عکس را آرام آرام فیتیله کنید تا لایه کاغذی کاملاً جدا شود و در نهایت عکس شما به این صورت در بیاید.

فیتیله کردن پشت کاغذ در آموزش دکوپاژ

مرحله دوم

برای این تکنیک حتماً باید از ماگ سفید استفاده کنید تا کار زیبایی داشته باشید. در صورتی که ماگ شما رنگی بود می توانید با رنگ مولتی سورفیس سفید رنگ کنید. سپس به آن حدود ۲۰ روز فرصت دهید تا کاملاً رنگ آن تثبیت شود و بعد برای چاپ استفاده کنید. بعد از اینکه عکس آماده شد کمی با دستمال رطوبت پشت عکس را بگیرید.گرفتن رطوبت پشت عکس در آموزش دکوپاژدر مرحله بعدی از آموزش دکوپاژ ، با استفاده از چسب چوبی که بعد از خشک شدن بی رنگ می شود کل سطح پشت عکس را یک لایه نازک چسب بزنید.

زدن چسب چوب به پشت عکس در آموزش دکوپاژ سپس به بدنه ماگ بچسبانید و به آن فرصت دهید تا چسب خشک شود.

مرحله سوم

همچنین برای اینکه چسب از سطح بدنه ماگ جدا نشود باید حتماً از فیکساتور استفاده کنید. در صورتی که می خواهید از این ماگ برای وسیله دکوری استفاده کنید می توانید برای فیکس کردن کار روی سطح  اسپری کیلر بزنید.  یا با استفاده از قلمو سطح کار را وارنیش یا آلتیمیت گلیز بزنید.

اما اگر می‌خواهید ماگ را به صورت مداوم استفاده کنید و بشویید توصیه می‌شود از کریستال سرورنیک استفاده کنید. این ماده یک ترکیب دو جزئی است که باید به یک نسبت مواد را با هم ترکیب کنید. ما برای دکوپاژ این کار یک گرم از هر ماده را با هم ترکیب کردیم.

بعد از اینکه مواد را به یکدیگر اضافه کردید خیلی آرام و در یک جهت مواد را خوب هم بزنید تا کاملاً با هم ترکیب شوند.

بعد هم حدود ۵ دقیقه به آن فرصت دهید تا تمام حباب ها کاملاً از بین برود. حالا با استفاده از قلم مو روی سطح عکس را کاملاً بپوشانید.فیکس کردن عکس با کریستال سرورنیک در آموزش دکوپاژ دقت داشته باشید که گوشه ها و کل کار را به هنگام دکوپاژ خیلی خوب کاور کنید که به مرور زمان کنده نشود. در آخر هم به کارتان فرصت دهید تا کاملاً خشک شود امیدوار

نکات کلیدی

برای چاپ عکس حتما از پرینت لیزری استفاده کنید. در صورت استفاده از پرینت جوهری تمام رنگها با هم ترکیب می شود که دیگر غیر قابل استفاده است.

به هنگام چسباندن عکس دقت داشته باشید که چسب کل عکس را کاور کند. همچنین هیچ گونه حبابی ایجاد نشود زیرا باعث خراب شدن ترانسفر شما (عکس) به هنگام دکوپاژ می شود.

در صورت استفاده از آلتیمیت گلیز قلمو خود را با تینر فوری یا ۲۰۲۰ تمیز کنید.

در صورت استفاده از کریستال سرورونیک  و یا وارنیش  برای دکوپاژ حتما کل سطح عکس و گوشه ها را خوب کاور کنید تا عکس شما به مرور زمان کنده نشود.

شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *