آموزش دوخت ضربدر توپر در چرم دوزی به صورت مرحله به مرحله

0
639

آموزش دوخت ضربدر توپر در چرم دوزیدر مقاله های قبلی دوخت اریب و دوخت ضربدر توخالی را به شما آموزش داده ایم. در این مقاله قصد داریم تا شما را با آموزش دوخت ضربدر توپر به صورت مرحله به مرحله آشنا کنیم. در این نوع دوخت شما از دوخت اریب استفاده می کنید با این تفاوت که بعد از رسیدن به انتهای دوخت باید دوخت را تکرار کنید تا به ابتدا کار برسید. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

دوخت ضربدر توپر برای دور کار و یا اتصال دو تکه چرم مناسب مناسب می باشد و استحکام بالایی دارد. در این نوع دوخت چون از تمام سوراخ ها نخ عبور می‌کند به آن ضربدر توپر گفته می شود. برای این دوخت به ۵ برابر اندازه طول کار نخ نیاز دارید. (یعنی اگر طول قسمتی که می خواهید دوخت انجام دهید ۱۰ سانتی متر است شما به ۵۰ سانتی متر نخ نیاز دارید). پیشنهاد می کنیم حدود ۵ سانتی متر اضافه تر نخ را قیچی کنید تا به اندازه کافی نخ برای گره زدن داشته باشید.

برش نخ برای دوخت ضربدر توپر

آموزش دوخت ضربدر توپر

برای شروع آموزش دوخت ضربدر توپر ، ابتدا نخ را از سوزن عبور دهید و انتهای نخ گره بزنید.

برای اینکه نخ به هنگام دوخت از سوزن خارج نشود باید نخ را ته سوزن گره بزنید. برای این کار سوزن را از داخل سرنخ رد کنید.گره زدن انتهای نخ در آموزش دوخت ضربدر توپر حالا انتهای نخ را بکشید تا انتهای سوزن گره بخورد و نخ از داخل سوزن خارج نشود.

برای دوخت ضربدر توپر تا آخر کار دوخت اریب انجام دهید. وقتی که به سوراخ انتهای کار رسیدید نخ را از روی کار به زیر ببرید و از سوراخ بعدی خارج کنید. این کار را تا ابتدا کار ادامه دهید. فقط دقت داشته باشید که تمام ضربدر ها منظم باشند.دوخت ضربدر توپر به صورت مرحله به مرحله

شما می توانید برای مشاهده آموزش دوخت ضربدر توپر به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

اگر به هنر چرم دوزی علاقه مند هستید می توانید از آموزشهای زیر استفاده کنید:
آموزش دوخت کیف پول چرم مردانه همراه با الگو
آشنایی با وسایل مورد نیاز برای چرم دوزی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید