آموزش دوخت ضربدر توخالی در چرم دوزی به صورت مرحله به مرحله

0
477

آموزش دوخت ضربدر توخالی در چرم دوزیدر آموزش های قبلی آموزش دوخت اریب و دوخت ضربدر توپر را آموزش داده ایم. در این مقاله قصد داریم تا شما را با آموزش دوخت ضربدر توخالی به صورت مرحله به مرحله آشنا کنیم. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

این  دوخت استحکام خوبی دارد و اکثراً برای دوخت در کیف پول ها استفاده می شود. برای این دو خت طول کار را اندازه‌گیری کرده و سه برابر آن  نخ را برش دهید. ( یعنی اگر طول کار شما ۱۰ سانتی متر است شما به ۳۰ سانتی متر نخ نیاز دارید). پیشنهاد می کنیم حدود ۵ سانتی متر بزرگتر نخ را قیچی کنید تا به اندازه کافی نخ برای گره زدن داشته باشید.

اندازه زدن نخ در آموزش دوخت ضربدر توخالی

آموزش دوخت ضربدر توخالی

ابتدا نخ را از سوزن عبور دهید و انتهای نخ را گره بزنید. گره زدن انتهای نخ در آموزش دوخت ضربدر توخالیبرای اینکه موقع دوخت  نخ از سوزن خارج نشود باید نرخ را ته سوزن گره بزنید. برای این کار سوزن را از داخل سرنخ عبور دهید.

سپس انتهای نخ را بکشید تا  نخ انتهای سوزن گره بخورد و از داخل آن خارج نشود.برای شروع دوخت ضربدر توخالی ، سوزن را از سوراخ اول از پشت کار رد کنید و دوخت اریب انجام دهید با این تفاوت که سوزن را به صورت یکی در میان از سوراخهای عبور دهید. یعنی سوزن را از سوراخ دوم رد نکنید و از سومین سوراخ رد کنید.

این کار را تا آخر تکرار کنید.

وقتی که به آخر کار رسیدید حالاسوزن را از پشت سوراخهایی رد کنید که دوخت نشده اند تا به ابتدای کار برسید.

دوخت ضربدر توخالی

شما می توانید برای مشاهده آموزش دوخت ضربدرتوخالی به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

اگر به هنر چرم دوزی علاقه مند هستید می توانید از آموزشهای زیر استفاده کنید:
آموزش دوخت کیف پول چرم مردانه همراه با الگو
آشنایی با وسایل مورد نیاز برای چرم دوزی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید