آموزش دوخت رومی در چرم دوزی به صورت مرحله به مرحله

آموزش دوخت رومی در چرم دوزیدر مقاله های قبلی به آموزش دوخت ساده ، دوخت اریب و دوخت دندان موشی پرداخته ایم . در این قسمت از آموزش چرم دوزی به آموزش دوخت رومی می پردازیم. این دوخت برای دوخت کناره های کار استفاده می‌شود. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

آموزش دوخت رومی

برای دوخت به حدود چهار و نیم برابر طول کار نخ نیاز دارید. ( یعنی اگر کار شما ۱۰ سانتی متر است شما به ۴۵ سانتی متر نخ نیاز دارید).اندازه گرفتن نخ در آموزش دوخت رومی پیشنهاد می کنیم حدود ۵ سانتی متر نخ را بزرگتر برش بزنید تا به اندازه کافی نخ برای گره زدن داشته باشید.

برای شروع دوخت رومی ابتدا نخ را از سوزن عبور دهید و انتهای نخ را گره بزنید. برای اینکه نخ به هنگام دوخت از سوزن خارج نشود باید نرخ را به ته سوزن گره بزنید. برای این کار سوزن را از داخل سرنخ عبور دهید.حالا انتهای نخ را بکشید تا نخ انتهای سوزن گره بخورد و از داخل آن خارج نشود.گره زدن نخ در انتهای سوزن در آموزش دوخت رومیدر مرحله بعد از آموزش دوخت رومی ، سوزن را از پشت کار از اولین سوراخ عبور دهید. سپس سوزن را از روی کار به پشت ببرید و مجدداً از اولین سوراخ رد کنید.در این مرحله سوزن را از قسمت رویی کار از سوراخ دوم رد کنید.سپس سوزن را به پشت ببرید و دو مرتبه از سوراخ دوم رد کنید و به روی کاربیاورید. این کار را تا آخر ادامه دهید.
آموزش دوخت رومی به صورت مرحله به مرحله

شما می توانید برای مشاهده آموزش دوخت رومی به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

اگر به هنر چرم دوزی علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم آموزش های زیر را مطالعه کنید:
آشنایی با وسایل مورد نیاز برای هنر چرم دوزی
آموزش دوخت کیف پول چرم مردانه با الگو
آموزش دوخت ضربدر تو خالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *