آموزش دوخت دندان موشی به صورت مرحله به مرحله

آموزش دوخت دندان موشی به صورت مرحله به مرحلهدر آموزش های قبلی به آموزش دوخت های مختلف مانند دوخت ساده، دوخت اریب و دوخت رومی پرداخته ایم. در این مقاله قصد داریم تا به آموزش دوخت دندان موشی بپردازیم. این دوخت برای کناره های کار قابل استفاده می باشد. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

آموزش دوخت دندان موشی

برای این دوخت نیز به ۳.۵ الی ۴ برابر طول کار نخ نیاز دارید. یعنی اگر کار شما ۱۰ سانتی متر است شما به ۴۰ سانتی متر نخ نیاز دارید). پیشنهاد می کنیم حدود۵ سانتی متر نخ را بزرگتر برش بزنید تا به اندازه کافی نخ برای گره زدن داشته باشید.اندازه گرفتن نخ در آموزش دوخت دندان موشی

برای شروع دوخت ابتدا نخ را از سوراخ سوزن عبور دهید و انتهای نخ را گره بزنید.گره زدن انتهای نخ در آموزش دوخت دندان موشی برای اینکه موقع دوخت نخ از سوزن خارج نشود باید نخ را ته سوزن گره بزنید. برای این کار را سوزن را از داخل سرنخ عبور داده و سپس انتهای نخ را بکشید تا نخ انتهای سوزن گره بخورد و از داخل آن خارج نشود.

برای دوخت دندان موشی ابتدا سوزن را از پشت کار از اولین سوراخ عبور دهید.حالا سوزن را به پشت کار بیاورید و از دومین سوراخ رد کنید و به روی کار بیاورید. بعد سوزن را از داخل حلقه ایجاد شده رد کنید.دوخت دندان موشی به صورت مرحله به مرحله اولین کوک در این دوخت معمولا کج است. این کار را دقیقاً برای سوراخ بعدی هم تکرار کنید. دقت داشته باشید تمام نخ های پایه صاف باشند که برای این کار تمام نخ ها را به یک میزان بکشید.

شما می توانید برای مشاهده آموزش دوخت دندان موشی به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

اگر به هنر چرم دوزی علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم آموزش های زیر را مطالعه کنید:
آشنایی با وسایل مورد نیاز برای هنر چرم دوزی
آموزش دوخت کیف پول چرم مردانه با الگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *