آموزش دوخت اریب در چرم دوزی به صورت مرحله به مرحله

آموزش دوخت اریبدر آموزش های قبلی شما را با وسایل مورد نیاز برای هنر چرم دوزی و دوخت های مختلف مانند دوخت ضربدر توخالی و ضربدر توپر آشنا کرده ایم. در این مقاله قصد داریم تا شما را آموزش دوخت اریب آشنا کنیم.شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

دوخت اریب یا دوخت کج یکی از ساده ترین دوختها برای دور کار است. برای این دوخت به دو و نیم برابر طول کار نخ نیاز داریم.( یعنی اگر طول قسمتی که می خواهید دوخت انجام دهید ۱۰ سانتی متر است ما به ۲۵ سانتی متر نخ نیاز داریم). پیشنهاد می کنیم حدود ۵ سانتی متر نخ را بزرگتر برش بزنید تا به اندازه کافی نخ برای گره زدن داشته باشید.

اندازه گرفتن نخ در آموزش دوخت اریب

آموزش دوخت اریب

برای شروع دوخت اریب ، ابتدا نخ را از سوزن عبور دهید و انتهای نخ را گره بزنید. برای اینکه نخ در طی دوخت از سوزن خارج نشود باید نخ را ته سوزن گره بزنید. برای این کار نوک سوزن را از داخل سرنخ عبور دهید. حالا انتهای نخ را بکشید تا نخ انتهای سوزن گره بخورد و از داخل آن خارج نشود.گره زدن نخ به انتهای سوزن در دوخت اریب برای شروع دوخت اریب از سمت چپ سوزن را از اولین سوراخ عبور دهید و به روی کار بیاورید.حالا سوزن را به پشت کار ببرید و از دومین سوراخ به سطح کار بیاورید. این کار را تا آخر تکرار کنید.دوخت اریب به صورت مرحله به مرحله دقت داشته باشید که تمام دوخت ها با هم موازی باشند که برای این کار نخ ها را در حین دوخت با دست تنظیم کنید.

شما می توانید برای مشاهده آموزش دوخت اریب به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

اگر به هنر چرم دوزی علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم آموزش ها ی زیر را مطالعه کنید:
آموزش دوخت کیف پول چرم مردانه همراه با الگو
آموزش دوخت ضربدر توخالی
آموزش ضربدر توپر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *