آموزش دستبند دوستی به صورت مرحله به مرحله همراه با فیلم

2

آموزش دستبند دوستی

دستبندهای دوستی، دستبندهای زیبایی هستند که می توانید آن را به دست کنید و حتی با لباس خود ست کنید. برای بافت دستبند دوستی فقط به مقداری نخ کوبلن نیاز دارید. در این دستورالعمل قصد داریم به شما آموزش دستبند دوستی را به صورت ساده و مرحله به مرحله نشان دهیم.

مواد لازم

نخ کوبلن یا کاموا
قیچی
چسب نواری

آموزش دستبند دوستی به صورت تصویری

آماده کردن نخ دستبند

برای بافت این مدل از دستبند دوستی شما به سه رنگ مختلف از نخ کوبلن نیاز دارید. شما میتوانید از سه رنگ جایگزین و نزدیک به هم استفاده کنید یا اینکه هر یک از رشته ها میتواند به یک رنگ باشد. مطمئن باشید که الگوی شما با هر رنگی که انتخاب می کنید بی نظیر خواهد شد.

علاوه بر این میتوانید دستبند دوستی را در اندازههای ضخیم و نازک درست کنید. برای ضخیم شدن دستبند باید تعداد نخها را افزایش داده و برای باریک شدن باید بالعکس عمل کنید. توجه داشته باشید که با تعداد رشته های بیشتر کمی کارتان سخت تر میشود و دستبند ممکن است تاب بردارد.

برای اندازه گیری نخ مورد نیاز برای بافت دستبند، کافیست مچ دست خود را اندازه گیری کرده و سپس آن را در ۸ ضرب کنید تا از سایز دستبندتان مطمئن شوید.

نحوه بافت دستبند دوستی

بافت دستبند را با بریدن رشته های کوبلن شروع کنید سپس آنها را کنار یکدیگر قرار دهید و از وسط گره بزنید.

بافت دستبند دوستی

نخها را روی میز یا سطح کار با چسب بچسبانید. سپس تصمیم بگیرید که میخواهید رشته های دستبندتان چه نظم و ترتیبی داشته باشند. این ترتیب رنگ ردیف های شما را تعیین می کند. اولین رشته ای که در سمت چپ قرار دارد اولین ردیف شما را تشکیل میدهد.

نحوه بافت دستبند دوستی

برای شروع بافت دستبند دوستی، رشته اول را بردارید و آن را از روی رشته دوم عبور داده و از پشت همان رشته بگذرانید و آنقدر به سمت بالا بکشید که گره سفت شود و دیگر کشیده نشود. توجه داشته باشید که به هنگام گره زدن آن را زیاد محکم نکنید.

در مرحله بعد همان کاری را که قبلاً انجام دادید تکرار کنید و رشته اول را به دور رشته دوم دوباره گره بزنید.

بافتن را به سمت راست ادامه دهید و از رشته اول برای ایجاد دو گره در هر رشته دستبند استفاده کنید. بعد از اینکه گره زدن را ادامه داده و به آخرین رشته رسیدید، مجددا کارتان را از اولین رشته سمت چپ شروع کنید. مطمئن شوید که روی هر رشته دو گره می زنید.

این کار را تا زمانی ادامه دهید تا دستبند برای دور مچ دستتان مناسب باشد.

در مرحله ی بعد در انتهای دستبند، نخها را به دو قسمت تقسیم کنید و مدل گیس ساده ببافید.


اکنون انتهای نخها را گره بزنید و نخهای اضافی را ببرید تا بافت دستبند دوستی تمام شود.

نکات کلیدی در آموزش دستبند دوستی

همانطور که مشاهده میکنید، شما تنها با رنگهایی که در سمت چپ قرار دارند کار می کنید و روی هر رشته سمت راست دو گره ایجاد می کنید. اگر در حین کار رشته ای جا افتاد یا تصادفاً یادتان رفت یک ردیف را تمام کنید، تشخیص رشته یا ردیف تمام شده آسان خواهد بود. بهتر است یک سوزن داشته باشید تا اگر گره ای جا افتاد بتوانید آن را به راحتی جدا کنید زیرا گره ها بسیار کوچک هستند و انجام این کار با انگشتان دست کار سختی است.

اگر دستبند تان را خیلی محکم بافته باشید، احتمال دارد دستبند کمی تاب بردارد. برای جلوگیری از این اتفاق می توانید آن را با سنجاق روی یک سطح صاف بچسبانید تا مطمئن شوید که کشیده و صاف می ماند. سپس روی دستبند مقدار کافی آب بپاشید و خیس کنید تا خشک شود. این کار بلاکه کردن نام دارد که باعث میشود دستبندی صاف و زیبا داشته باشید.

بیشتر بخوانید

آموزش دستبند دوستی پسرانه 

آموزش دستبند دوستی به صورت تصویری

تالیف: مجله زندگی
منبع: instructables.com

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید