آموزش بافت آویز گلدان مکرومه شیک و زیبا به صورت مرحله به مرحله

0
121

آموزش بافت آویز گلدان مکرومهنگهداری گلهای آپارتمانی امروزه بسیار پرطرفدار بوده و افراد زیادی به آن علاقه مند هستند. ولی متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل فضای زیادی که این گیاهان اشغال می کنند از خرید گل منصرف می شوند. در این آموزش شما را با بافت آویز گلدان مکرومه به صورت مرحله به مرحله آشنا می کنیم. شما می توانید با استفاده از این آموزش گلهای خود را آویزان کنید تا فضای کمتری اشغال کنند. علاوه براین محیط خانه شما را زیبا تر کنند. شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی از فیلم آموزشی در پایان مقاله نیز استفاده کنید.

اگر به مکرومه بافی علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید:
آموزش آویز گلدان مکرومه ساده
آموزش بافت زیر لیوانی مکرومه
آموزش بافت دیوارکوب مکرومه

برای بافت آویز گلدان مکرومه به طول ۷۰ سانتی متر وسایل زیر نیاز دارید

۶ عدد نخ مکرومه به طول ۳ متر
۴ عدد نخ مکرومه به طول ۵۰ سانتی متر
قیچی

آموزش بافت آویز گلدان مکرومه

مرحله اول

برای شروع بافت، ابتدا وسط نخ ها را مشخص کنید. سپس حدود ۵ سانتی متر بالاتر از قسمت وسط، نخ ها را روی سطح کار بچسبانید.چسباندن نخ ها روی سطح کار برای آموزش بافت آویز گلدان مکرومه سپس دو عدد نخ به طول ۵۰ سانتی متر در دو طرف نخها قرار دهید و با چسب روی سطح کار بچسبانید.

اضافه کردن نخ برای آموزش بافت آویز گلدان مکرومه در مرحله بعد با استفاده از دو نخی که اضافه کرده اید با گره مربعی شروع به بافت کنید. برای این کار ۶ نخ وسط را باهم در نظر بگیرید. سپس نخ سمت چپ را به شکل ۴ انگلیسی روی نخ ها ی وسط قرار دهید.

حالا نخ سمت راست را از روی نخ سمت چپ و از زیر نخ های وسط از داخل حلقه عبور دهید.

در مرحله بعد تمام مراحل قبل را از سمت راست تکرار کنید. برای این کار نخ سمت راست را به صورت ۴ انگلیسی روی نخ های وسط قرار دهید. سپس نخ سمت چپ را از روی نخ سمت راست و از زیر نخ های وسط از داخل حلقه عبور دهید.

  این کار را آنقدر تکرار کنید تا طول قسمت بافته شده به ۱۰ سانتی متر برسد.

بافت گره مربعی در بافت آویز گلدان مکرومهدر این مرحله از بافت آویز گلدان مکرومه، نخ ها را از سطح کار جدا کنید و قسمت ابتدا و انتهای بافته شده را روی هم قرار دهید تا حالت حلقه پیدا کند. اکنون برای وصل کردن قسمت از یک نخ ۵۰ سانتی متری استفاده کنید. برای این کار نخ را دو لا کنید، به گونه ای که یک سمت نخ بلند تر باشد.سپس کمی پایین تر از قسمتی که بافتید قرار دهید و با انتهای نخ که بلندتر است به صورت منظم به دور کار بپیچید.

زمانی که به انتهای این نخ رسیدید، انتهای آزاد نخ را از داخل حلقه رد کنید.

ایجاد قسمت قالب مانند در آموزش بافت آویز گلدان مکرومه حالا انتهای نخ را از سمت دیگر محکم بکشید تا گره محکم شود.

در آخر با قیچی اضافه های نخ را از دو طرف کوتاه کنید.

قیچی کردن اضافه نخ در بافت آویز گلدان مکرومهاکنون قسمت قلاب مانند را با چسب روی سطح کار فیکس کنید.

مرحله دوم

در این مرحله  از بافت آویز گلدان مکرومه، چون نخ ها راز وسط دولا شده در مجموع ۱۲ عدد نخ دارید که باید آنها را به ۳ دسته چهارتایی تقسیم کنید.تقسیم بندی نخ ها در بافت آویز گلدان مکرومه حالا برای بافت قسمت پیچ خورده از بافت مربعی استفاده کنید. با این تفاوت که باید تمام بافت ها را از یک سمت انجام دهید. در بافت های قبلی ما برای ایجاد گره مربعی بافت را یک بار از سمت چپ و یک بار از سمت راست انجام دادیم. و لی برای این قسمت برای این که حالت پیچ خورده پیدا کند تمام بافت را یا از سمت راست و یا از سمت چپ انجام می دهیم . در تصویر زیر تمام بافت ها از سمت راست انجام گرفته است.

بافت قسمت پیچ خورده در بافت آویز گلدان مکرومه

این کار را دقیقا برای دو دسته نخ دیگر هم تکرار کنید.

مرحله سوم

در مرحله بعد برای بافت قسمت بعدی، ابتدا دو نخ از سمت راست و دو نخ از سمت چپ جدا کنید. سپس نخ ها را دو تا دو تا کنار هم قرار دهید و دو سری بافت مربعی انجام دهید.

در تصویر زیر حدود ۱۲ سانتی متر پایین تر از سمت بافته شده این کار انجام شده است.

دقت داشته باشید که باید تمام گره ها در یک امتداد باشند و فاصله آنها تا قسمت بافته شده باید به یک اندازه باشد.

در آخر دو نخ سمت چپ و دو نخ سمت راست را که جدا کرده اید با هم گره بزنید.

این کار را دو یا سه بار تکرار کنید. یعنی مجددا حدود ۱۲ سانتی متر پایین تر از قسمتی که بافتید نخ ها را دو تا دوتا با گره مربعی به هم وصل کنید.

مرحله چهارم

در آخر پس از این که بافت آویز گلدان مکرومه شما تمام شد، کمی پایین تر از قسمتی که بافته اید، بسته به اندازه گلدان نخها را گره می زنیم. برای گره زدن این قسمت همانند قسمت قلاب این کار را انجام دهید.

گره زدن انتهای کار در بافت آویز گلدان مکرومهسپس انتهای تمام نخ ها را با قیچی به یک اندازه قیچی کنید و با برس تاب تمام نخ ها را باز کنید.

شانه کردن انتهای نخ ها در بافت آویز گلدان مکرومه

شما می توانید برای مشاهده آموزش به صورت عملی ویدئوی زیر راتماشا کنید:

نکات کلیدی

شما برای بافت این آویز می توانید از نخ مکرومه کتان یا پلی استر استفاده کنید.

دقت داشته باشید برای قسمت پیچ خورده تمام گره های مربعی را از یک سمت ببافید.

طول قسمت های بافته شده کاملا سلیقه ای و قابل تغییر است. شما می توانید طول هر قسمت را بنا به سلیقه خود تغییر دهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید